Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

21.08.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie naszą uwagę przykują nagłówki o utracie pozwolenia przez Saturn TFI oraz zatrzymaniu przez CBA trzech osób związanych z jednym z niezależnych TFI

Nowe śledztwo CBA. Trzech zatrzymanych z AgioFunds TFI

Funkcjonariusze CBA i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zatrzymali we wtorek 8 osób w ramach śledztwa dotyczącego oszustw podatkowych – podaje „Puls Biznesu”. CBA podaje, że są to trzej przedsiębiorcy z Piotrkowa Trybunalskiego, przedstawiciele kancelarii podatkowej  oraz trzy osoby powiązane z jednym z „funduszy inwestycyjnych”. Chodzi o towarzystwo funduszy inwestycyjnych AgioFunds. Prezes komentuje sprawę w artykule na analizy.pl.
 
Za: Puls Biznesu (2019-08-21), Kamil Kosiński, Trzech zatrzymanych z AgioFunds
 

Saturn TFI traci pozwolenie

5 mln złotych kary i cofnięcie pozwolenia na wykonywanie działalności związanej z świadczeniem usług zarządzania portfelem dla Saturn TFI – taką decyzję podjęła we wtorek KNF. Tłumaczy ją złamaniem art. 48 ust. 2a i 45a ust. 4a ustawy o funduszach inwestycyjnych, twierdząc, że zarządzanie funduszami zamkniętymi wykonywane było w rażąco nienależyty sposób. Komisja nadała decyzji rygor natychmiastowej wykonalności.
 
Za: Parkiet (2019-08-20), Andrzej Pałasz, Saturn TFI traci zgodę na działanie
 

Sytuacja Quercus TFI polepsza się

Do Quercusa napływają kolejne środki. W czerwcu było to 77 mln zł netto, w lipcu następne 80 mln zł. Wcześniej towarzystwo miało złą passę. Prezes Towarzystwa, Sebastian Buczek, zwraca uwagę, że mimo zmieniających się regulacji prawnych, co do maksymalnej opłaty za zarządzenie wyniki finansowe towarzystwa nie powinny ulec istotnej zmianie
 
Za: Puls Biznesu (2019-08-21), Kamil Kosiński, Quercus wstaje z kolan
 

Wyższe koszty obniżają zysk TFI

231 mln zł wyniósł zysk branży TFI według szacunków KNF. Wynik jest nieco niższy niż w pierwszym kwartale. Mimo wszystko są to jedne z najlepszych wyników kwartalnych w historii branży. O szczegółach przeczytasz w artykule na analizy.pl.
 
Za: Parkiet  (2019-08-21), Andrzej Pałasz, TFI: Zysk nieco niższy przez wyższe koszty
 

Fundusze akcyjne pod kreską

Polski rynek akcji boryka się z falą przecen. Spadki notowań przekładają się na wyniki funduszy akcji polskich i liczbę umorzeń jednostek funduszy. Średnia stopa zwrotu z funduszy akcji polskich wynosi od początku roku ok. -2,6%.
 
Za: Parkiet (2019-08-21), Andrzej Pałasz, Polskim akcjom szkodzą czynniki zewnętrzne i odpływy z TFI

TAGI:

AgioFunds TFICBAprzegląd prasyQuercus TFI

Popularne

Zobacz także

↑ na górę