Przegląd prasy

19.08.2019 | analizy.pl
W poniedziałkowej prasie przeczytamy o wynikach NN Investment Partners, cenach złota oraz nastrojach na rynku funduszy inwestycyjnych

NN Investment Partners TFI rośnie jak na drożdżach

Ponad pół miliarda złotych – tyle wynosiło saldo wpłat i wypłat do funduszy NN Investment Partners TFI pod koniec lipca. Najlepszym na rynku, pod tym względem, był fundusz NN Stabilnego Wzrostu, który odnotował 287 mln zł dodatniego salda. W dzisiejszym wydaniu „Parkietu” przeczytamy wywiad z Małgorzatą Barską, prezesem towarzystwa, w którym opowiada o oferowanych przez firmę produktach, ich wynikach i specyfice.
 
Za: Puls Biznesu (2019-08-19), Kamil Kosiński, NN Investment Partners rośnie w oczach
Parkiet (2019-08-19), Andrzej Pałasz, pytania do … Małgorzaty Barskiej

Ze skrajności w skrajność. Obecna sytuacja na rynku funduszy

Niepewność przenika przez inwestorów, co widoczne jest w ilości umarzanych jednostek funduszy. Pod koniec lipca aktywa pod zarządzaniem funduszy spadły o 22,9 mld zł (-8,1%) w porównaniu do poprzedniego roku. Inwestorzy unikają funduszy akcyjnych, z których saldo wpłat i wypłat od początku roku wynosi -1,33 mld zł netto. Zdecydowanie lepiej radzą sobie fundusze dłużne, do których inwestorzy wpłacili 1,52 mld zł netto.
 
Za: Rzeczpospolita (2019-08-19), Andrzej Pałasz, Skrajnie różne nastroje na rynku funduszy inwestycyjnych
Parkiet (2019-08-19), Andrzej Pałasz, Skrajnie różne nastroje na rynku funduszy inwestycyjnych

Cena złota przebiła kolejny ważny poziom. Czy to już koniec wzrostów?

Cena złota znajduje się na poziomie ponad 1500 dolarów za uncję. Hossa na rynku metali szlachetnych trwa od jesieni. Pytanie, czy jest to już koniec wzrostów, jest tożsame z pytaniem, czy pesymizm na rynkach przeminął. Na ceny kruszcu największy wpływ mają decyzje banków centralnych, dyktujące podaż na rynku, ale także sytuacja geopolityczna na świecie jak i kurs dolara amerykańskiego, w którym jest nominowany. W obliczu wojny handlowej z Chinami, USA może chcieć doprowadzić do spadku ceny swojej waluty przez co złoto mogłoby jeszcze bardziej zyskać na wartości.
 
Za: Parkiet (2019-08-19), Grzegorz Siemionczyk, Im więcej strachu, tym większy popyt na złoto
 

Ujemna rentowność to chleb powszedni

Około 30% obligacji rządowych na całym świecie stanowią te z ujemną rentownością. Bank JP Morgan ostrzega, że zagrożone są przyszłe emerytury. Do obniżenia rentowności przyczynia się polityka banków centralnych, które oferują coraz tańsze kredyty. Niektóre z państw nie oferują w ogóle obligacji skarbowych o dodatniej rentowności i mogą zadłużać się bezkosztowo nawet na 50 lat.

Za: Dziennik Gazeta Prawna (2019-08-19), Rafał Hirsch, Świat w pułapce ujemnych stóp

TAGI:

aktywa TFINN Investment Partners TFIprzegląd prasyrentownośćzłoto

Popularne

Zobacz także

↑ na górę