Przegląd prasy

16.08.2019 | analizy.pl
W weekendowej prasie czytamy o Argentynie, globalnej hossie na akcjach i obligacjach oraz o sytuacji na giełdach dalekowschodnich

Argentyński rynek ochłonął

Kurs argentyńskiego peso przestał spadać po załamaniu z początku tygodnia. Rynek pozytywnie zareagował na pojednawcze deklaracje obydwu kandydatów na prezydenta. Prowadzący w sondażach Fernandez powiedział, że nie ma w planach zawieszenia spłaty długu zagranicznego.

Za: Puls Biznesu (15-08-2019), PAP, DI, Argentyński rynek już spokojniejszy

Akcje toczą wojnę z obligacjami

Inwestorzy mierzą się z rozstrzygnięciem kwestii, który z rynków (akcji, czy obligacji) lepiej wycenia przyszłość – pisze w „Parkiecie” Jarosław Niedzielewski z Investors TFI. Rosnące ceny akcji i spadające rentowności obligacji są nie do utrzymania na dłuższą metę, wskazuje ekspert. Póki co akcje ustępują pola obligacjom ze względu na eskalacje wojny handlowej pomiędzy USA a Chinami, ale nie jest wykluczone, że sytuacja się odwróci.

Za: Parkiet (15-08-2019), Jarosław Niedzielewski, Akcje vs. obligacje – przegrana bitwa, ale nie wojna

Wzrosty na azjatyckich rynkach

W nadziei na pomoc ze strony banków centralnych, dalekowschodnie rynki odnotowały w ostatnich dwóch dniach wzrosty. Wzrostom pomogła zapowiedź przedstawiciela instytucji planowania w Chinach, co do planu zwiększenia dochodów rozporządzalnych – w efekcie mogłoby to pobudzić popyt i wzrost gospodarczy.

Za: Puls Biznesu (16-08-2019), Marek Druś, W Azji wzrosty na rynkach akcji
 

TAGI:

ArgentynaAzjaprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę