Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

14.08.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy wywiad z prezes PFR TFI. Poznamy również nowy indeks na GPW

Nowy indeks na GPW

3 września 2019 r. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie rozpocznie publikację nowego indeksu WIG-ESG. Będzie on obejmował spółki znajdujące się w indeksach WIG20 i mWIG40. Równocześnie z uruchomieniem nowego indeksu ruszy oparty na nim fundusz NN Indeks Odpowiedzialny, powstały z przekształcenia NN Akcji 2.
 
Za: Puls Biznesu (2019-08-14), Kamil Kosiński, GPW uruchomi indeks dla funduszu NN
 

PFR TFI nikomu nie odmówi PPK

W wywiadzie dla „Parkietu”, Ewa Małyszko, prezes PFR TFI, mówi, że jej towarzystwo jest zwykłym uczestnikiem rynku i nie będzie wykorzystywało swojej pozycji jako instytucja wyznaczona. Prezes podkreśla również, że TFI nie jest instytucją drugiego wyboru i wskazuje na wysoki poziom wykwalifikowania w zespole zarządzającym środkami zgromadzonymi w funduszach. W wywiadzie przeczytamy również o tym, na jaki udział w rynku liczy instytucja wyznaczona i czego może się nauczyć od jej odpowiednika z Wielkiej Brytanii.
 
Za: Parkiet (2019-08-13), Piotr Skwirowski, Jesteśmy normalnym uczestnikiem rynku

Akcje czy obligacje – która strona zwycięży?

W „Parkiecie” Jarosław Niedzielewski, dyrektor inwestycyjny w Investors TFI, szeroko komentuje bieżącą sytuację na rynkach akcji i obligacji, szczególną uwagę zwracając na USA.
 
Za: Parkiet (2019-08-14), s, 14, Jarosław Niedzielewski, Akcje vs. obligacje - przegrana bitwa, ale nie wojna
 

Wsparcie Invesco dla Pocztylion – Arka PTE

Pierwsze przedsiębiorstwa zostały już objęte obowiązkiem utworzenia PPK, zatem w ostatnim czasie jest to temat, który nie schodzi z ust nie tylko inwestorów. O rynek ten walczy 20 instytucji finansowych – wśród nich Pocztylion – Arka PTE. W wywiadzie, który ukazał się na łamach „Rzeczpospolitej” omówiono zarówno najważniejsze kwestie w zarządzaniu PPK, jak i charakter współpracy między wspomnianym podmiotem a Invesco Investment Solutions.
 
Za: Rzeczpospolita (2019-08-14), s. 22, W PPK ważna jest przejrzystość

TAGI:

fundusze indeksoweGPWPFR TFIprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę