Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

13.08.2019 | analizy.pl
Dziś w prasie przeczytamy o spotkaniu branży w sprawie tzw. zachęt. Dowiemy się, jakie przedsiębiorstwa oferują usługi doradcze w ramach PPK oraz jakie są prognozy dla polskiego rynku obligacji

Dyrektor KNF wstrzemięźliwa w sprawie „zachęt”

Magdalena Łapsa-Parczewska, dyrektor w Komisji Nadzoru Finansowego, była gościem Przemysława Tychmanowicza w Parkiet TV. Rozmawiali między innymi o rozliczeniach pomiędzy TFI i pośrednikami. Dyrektor Komisji przyznaje, że czwartkowe spotkanie dotyczyło jedynie sposobu dokumentowania „zachęt”. Twierdzi, że celem Komisji jest, aby jak najszybciej odkorkowały się zatory na rynku funduszy inwestycyjnych i aby Polacy w większej mierze odkładali środki za ich pomocą.
 
Za: Parkiet (2019-08-13), Przemysław Tychmanowicz, Nie chcemy zaskakiwać rynku

Wsparcie w wyborze dostawcy PPK

Analizy Online oraz broker ubezpieczeniowy Donoria zdecydowały się wesprzeć przedsiębiorstwa w wyborze instytucji finansowej, która będzie zarządzać środkami ich pracowników. Analizy Online będą odpowiedzialne za ocenę i wybór firm zarządzających PPK. – Podstawą naszej usługi jest raport analityczny, w którym prezentujemy najważniejsze czynniki mające wpływ na wybór dostawcy PPK. Pracodawcy będą mogli z naszą pomocą mierzyć również efektywność zarządzania w oferowanych funduszach zarówno przed dokonaniem wyboru, jak też w trakcie trwania programu – zapowiada Michał Duniec, prezes firmy Analizy Online. Specjaliści Donorii pomogą wprowadzić je w odpowiednim terminie będą oni odpowiedzialni za stworzenie harmonogramu wdrożenia, wysłanie zaproszeń do wybranych funduszy i finalizację umowy.

Za: Puls Biznesu (2019-08-13), Iwona Jackowska, Zarządzający PPK pod lupą doradców
 

Fundusze dłużne wciąż cieszą się popularnością

W lipcu odpływu kapitału doświadczyły bardziej ryzykowne strategie, a pieniądze po raz kolejny płynęły szerokim strumieniem do funduszy dłużnych. Z danych Izby Zarządzającej Funduszami i Aktywami (IFZiA) wynika, że łączne saldo sprzedaży w minionym miesiącu było ujemne. Niemniej jednak, podobnie jak w poprzednich miesiącach, najwięcej pieniędzy napłynęło do funduszy dłużnych – klienci wpłacili do nich ok. 1 mld zł. W przypadku niemal wszystkich pozostałych grup odnotowano odpływy.
 
Za: Parkiet (2019-08-13), Andrzej Pałasz, Pieniądze klientów TFI płyną w jednym kierunku

Dobre prognozy polskich obligacji

Zdaniem Mikołaja Raczyńskiego, szefa departamentu zarządzania aktywami w Noble Funds TFI, największe wzrosty cen polskich obligacji skarbowych już za nami, co jednak nie oznacza, że ich rentowności nie mogą  nadal spadać. Prognozy są wciąż optymistyczne. – Na tle świata rentowności naszych obligacji są relatywnie wysokie. Jesteśmy jakby satelitą strefy euro i zakładam, że konwergencja gospodarcza ze strefą euro będzie postępować. Spadek rentowności polskich obligacji skarbowych będzie tego konsekwencją – podkreśla Raczyński.

Za: Puls Biznesu (2019-08-13), Kamil Kosiński, Polskie obligacje czeka kilka lat hossy

TAGI:

PPKPPK w Twojej firmieprognozyprzegląd prasysaldo wpłat i wypłat

Popularne

Zobacz także

↑ na górę