Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

09.08.2019 | analizy.pl
Czytając dzisiejszą prasę dowiemy się, jak w przyszłości może kształtować się kwestia wynagrodzenia dystrybutorów funduszy. Ciekawym wątkiem jest także planowana zmiana statutu MCI.TechVentures 1.0

Co dalej z zachętami?

KNF zdecydowała się doprecyzować swoje stanowisko odnośnie do nowych zasad rozliczania się między TFI a dystrybutorami. Z dokumentu, do którego dotarł "Parkiet", wynika, że obecnie branża nie ma co liczyć na odejście od modelu zachęt. Zgodnie z propozycją KNF kwestię rozliczeń między TFI i dystrybutorem ma regulować umowa, w której powinny zostać zawarte m.in. wykaz usług dystrybutora z ich opisem, sposób ustalania wysokości wynagradzania osobno dla każdej z usług oraz dokumenty potwierdzające wykonanie usług przez dystrybutora. Branża nie zostawiła suchej nitki na nowej propozycji KNF i własny projekt zmian ma zaprezentować Komisji jeszcze w sierpniu.
 
Za: Parkiet (2019-08-09), s. 10, Andrzej Pałasz, KNF ugrzęzła w sprawie zachęt
 
 

MCI chce zrównać prawa uczestników

W ostatnim czasie sporo mówiło się o nierównomiernie rozłożonych uprawnieniach uczestników funduszu MCI.TechVentures 1.0. W związku z tym na 25 września zwołano zgromadzenie inwestorów, na którym będą głosowane zmiany w statucie. Propozycje, które będą poddane pod głosowanie, zakładają zrównanie praw wszystkich uczestników w zakresie wykupu certyfikatów. Jeśli zostaną przyjęte, certyfikaty nie będą już wykupywane kilka razy w roku w zależności od zgłoszeń inwestorów.
 
Za: Puls Biznesu (2019-08-09), Marcel Zatoński, MCI wyczyści statut z przywilejów
 
/wka

 

TAGI:

KNFMCIprzegląd prasyZachęty

Popularne

Zobacz także

↑ na górę