Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

08.08.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy o zmianach w składach portfeli na łamach"Parkietu", nowych certyfikatach Rentier FIZ oraz wywiad z Arturem Włochem z Alior TFI. Znajdą się w niej także wyjaśnienia dotyczące określania stanu zatrudnienia na potrzeby PPK

Portfele TFI bez zmian

Zarządzający, którzy co miesiąc prezentują przykładowe składy portfeli funduszy na łamach „Parkietu”, liczą się z ryzykiem korekty na rynku obligacji. Mimo to, ich zdaniem wciąż można na nim zarobić. Większość zarządzających radzi też wciąż trzymać w portfelu akcje, które dają szansę na zysk. W portfelu funduszy „Parkietu” na sierpień dominują strategie dłużne uniwersalne – ich pozycja wzrosła w porównaniu z lipcem kosztem funduszy akcji. Największa zmiana przed kolejnym miesiącem zaszła w portfelu Artura Włocha z Aliora TFI, który przeniósł cały kapitał do funduszu dłużnego uniwersalnego. Przesunięcia środków dokonał również Piotr Rojda z Caspara AM – fundusz akcji rynków rozwiniętych zamienił na ETF obligacji zagranicznych, gdyż uważa, że ich cena dalej będzie podbijana.. Pozostali utrzymali składy portfeli sprzed miesiąca.
 
Za: Parkiet (2019-08-08), Andrzej Pałasz, Obligacje nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa,
Andrzej Pałasz, Mimo ryzyka recesji wciąż warto mieć akcje w portfelu
 

Nowe certyfikaty długu korporacyjnego na GPW

Certyfikaty funduszu Długu Korporacyjnego Rentier FIZ mają zadebiutować na warszawskiej giełdzie jeszcze przed końcem 2019 – donosi Puls Biznesu. Z danych ze statutu wynika, że fundusz mógłby pozyskać nawet 2,8 mld zł, lecz realne kwoty to 300-500 mln zł. Według dokumentów funduszu, oferującym będzie Noble Securities. Formalnie fundusz ma statut publicznego, lecz w praktyce tak nie jest. W Rentier FIZ i czterech innych funduszach długu przedsiębiorstw należących do Noble Funds TFI zgromadzone zostało ponad 5 mld zł, co utwierdza w przekonaniu, że pozyskanie kolejnych środków przez fundusz nie będzie już tak dużym wyzwaniem. Jak na razie zaangażowani w działalność funduszu nie chcą wypowiadać się na temat wielkości pozyskiwanych środków.
 
Za: Puls Biznesu (2019-08-08), Kamil Kosiński, Gigant długu korporacyjnego zmierza na GPW


PPK a stan zatrudnienia w firmie

Stan zatrudnienia w firmie zmienia się w zależności od tego, czy osoba będąca na urlopie uzyskała w danym miesiącu przychód. Zagwozdki z nim związane na potrzeby PPK rozwiązuje dzisiejszy artykuł w Dzienniku Gazecie Prawnej.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2019-08-08), Liczymy stan zatrudnienia w firmie na potrzeby PPK

Wywiad z Arturem Włochem z Alior TFI

Członek zarządu Aliora TFI Artur Włoch w wywiadzie dla „Parkietu” wskazuje na nerwową sytuację na rynku wywołaną oczekiwaniami co do obniżek stóp procentowych w USA. Spodziewa się także dalszych spadków na rynku amerykańskich akcji.
 
Za: Parkiet (2019-08-08), Pytania do... Artura Włocha członka zarządu Aliora TFI

TAGI:

Alior TFINoble Funds TFIPortfele ParkietuPPKprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę