Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

07.08.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy o sytuacji w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, karach nałożonych na TFI, Alior Banku oraz wynikach OFE

Alior Bank w opałach

Alior Bank osiągnął wyniki niższe od oczekiwanych. Bank ma problem z pogarszającym się portfelem kredytów korporacyjnych. Na domiar złego KNF nałożyła na bank 10 mln zł kary w związku ze sprzedażą certyfikatów funduszy W Investments. Zarząd tłumaczy zmniejszenie zysku wysokimi składkami na BFG i koniecznością zwiększenia rezerw.
 
Za: Puls Biznesu (2019-08-07), Karolina Wysota, Alior uczy się na błędach
 

Słaby lipiec dla OFE

W lipcu wszystkie OFE znalazły się pod kreską, lecz jeśli chodzi o wynik od początku roku, jest on wciąż dodatni. Słabe wyniki są spowodowane niekorzystną sytuacją na polskiej giełdzie. Małgorzata Rusewicz, prezes IGTE, uważa, że po przekształceniu funduszy emerytalnych w IKE i rozwinięciu PPK, długoterminowe oszczędności będą przynosiły bardziej satysfakcjonujące stopy zwrotu.
 
Za: Parkiet (2019-08-07), Andrzej Pałasz, OFE: Wyniki jeszcze nad kreską
 

KNF karze TFI

KNF podtrzymuje decyzję z maja 2018 roku o nałożeniu 300 tys. zł kary na Eques Investment TFI. Przypomnijmy, że powodem było naruszenie przepisów ustawy o funduszach inwestycyjnych i przekroczenie limitów inwestycyjnych. Komisja we wtorek wydała także decyzję o utrzymaniu nałożonych kar w łącznej wysokości 250 tys. zł na Saturn TFI

Za: Parkiet (2019-08-07), Andrzej Pałasz, Z rynku: Posypały się kary na TFI
 

Fundusze ciężarem dla małych i średnich przedsiębiorstw

W ostatnich latach akcje z sektora małych i średnich skazane były na zwiększoną podaż ze strony funduszy emerytalnych i TFI. Piotr Sałata, zarządzający w Pekao TFI, uważa, że odpływy z funduszy amortyzowane są poprzez wezwania do skupu akcji po atrakcyjnych cenach. Do spadków cen akcji w sektorze „misiów” w dużej mierze przyczynia się reforma systemu emerytalnego. „Światełkiem w tunelu" dla małych i średnich spółek wydają się być PPK.
 
Za: Rzeczpospolita (2019-08-07), Andrzej Pałasz, Nieliczne misie mogą dać zarobić
Parkiet (2019-08-07), Andrzej Pałasz, Zwyżki, które objęłyby większość małych i średnich firm, nam nie grożą

TAGI:

Alior Bankmałe i średnie spółkiOFEprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę