Przegląd prasy

31.07.2019 | analizy.pl
Dziś w prasie przeczytamy o tym, że coraz więcej TFI decyduje się na publikację składów portfeli. Ponadto, Altus TFI nie przeprowadzi buy-back'u, a Polska Agencja Ratingowa blokowana jest przez europejski urząd.

Kolejne TFI publikuje częściej składy portfeli

Za około miesiąc TFI będą zdawać sprawozdania funduszy, w których będą składy portfeli inwestycyjnych. Coraz więcej towarzystw decyduje się jednak na publikowanie tych informacji częściej. Jest to około jedna piąta wszystkich funduszy, które publikują sprawozdania kwartalnie lub nawet miesięcznie. Informacje o składach portfeli mogą być ważną informacją dla klientów w czasach niepewności i ryzyka, gdyż dają im możliwość trzymania ręki na pulsie. Jak przyznaje Zbigniew Jakubowski, wiceprezes Union Investment TFI częstsze publikacje sprawozdań kierowane są szczególnie do klientów o wysokim poziomie wiedzy inwestycyjnej, gdyż większość ludzi do nich nie zagląda. Twierdzi jednak, że jest to bardzo dobra zmiana jakościowa.
 
Za: Parkiet (2019-07-31), Andrzej Pałasz, Coraz więcej TFI pokazuje, co ma w portfelu. Ale kto to sprawdza?

Altus TFI nie skupi swoich akcji

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszyAltusa TFI nie wyraziło zgody na przeprowadzenie zaproponowanego przez fundusze Quercus TFI programu skupu akcji własnych. Propozycja wykupu zawierała cenę 8 zł za akcje. Na wtorkowej sesji giełdowej akcje Altus TFI wyceniane były na 2,395zł. Przeciwny skupowi był sam Altus. Towarzystwo nie może wypłacić akcjonariuszom zysku za 2018 rok ze względu na niespełnianie kryterium KNF w sprawie polityki dywidendowej.

Za: Parkiet (2019-07-31), Andrzej Pałasz, Altus TFI | Skupu akcji nie będzie

Sezon wynikowy na GPW czas zacząć

Rozpoczął się okres publikacji wyników finansowy za II kwartał 2019r. Szanse na pozytywne rezultaty mają mniejsze spółki, czytamy w dzisiejszym „Parkiecie”. Przez niekorzystną sytuację na rynku surowców spółki takie jak JSW czy KGHM mogą odnotować spadek wyników. Silny popyt ze strony klientów detalicznych powinien wesprzeć wyniki takich spółek jak AmRest, VRG czy Dino. Na kolejny udany kwartał mogą liczyć także niektórzy deweloperzy mieszkaniowi.
 
Za: Parkiet (2019-07-31), Jacek Mysior, Prymusi i outsiderzy sezonu wyników za II kwartał
 

Europejski urząd blokuje powstanie Polskiej Agencji Ratingowej

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) nie wydał zgody na utworzenie Polskiej Agencji Ratingowej (PAR). Uniemożliwia jej to prowadzenie działalności. Obawa ESMA wynika z niepewności co do odporności agencji na naciski polityczne. Wcześniej Polski Fundusz Rozwoju i Biuro Informacji Kredytowej osiągnęły porozumienie co do utworzenia agencji. Mariusz Cholewa, prezes BIK przyznaje, że dostęp agencji do danych BIK daje możliwość wystawiania ratingów o naprawdę wysokiej jakości. Niestety z powodu regulacji PAR nie może rozpocząć działalności merytorycznej.

Za: Puls Biznesu (2019-07-31), Kamil Kosiński, ESMA zatopiła Polską Agencję Ratingową

TAGI:

Altus TFIESMAprzegląd prasytransparentne TFIwyniki spółek

Popularne

Zobacz także

↑ na górę