Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

26.07.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy o zmianach w brytyjskim rządzie, wynikach funduszy długoterminowych, luzowaniu polityki monetarnej w bankach centralnych oraz skali zainteresowania PPK.

Przejęcie władzy w UK przez zwolenników brexitu

Nowy premier Wielkiej Brytanii po raz pierwszy był przewodnikiem obrad rządu. Jego gabinet złożony jest głównie ze zwolenników brexitu. Na stanowisko odpowiednika polskiego ministra finansów powołał Sajid Javid, który jako jeden z niewielu nowo powołanych, w swojej historii opowiadał się za pozostaniem w strukturach Unii Europejskiej. Mocno opowiadająca się za brexitem Andrea Leadsom została ministrem ds. biznesu, energetyki i strategii przemysłowej, ministrem ds. handlu międzynarodowego została Elizabeth Truss, zaś ministrem ds. brexitu został mocno krytykujący działania Brukseli Stephen Barclay.
 
Za: Parkiet (26-07-2019), HK, Zwolennicy brexitu kontrolują nowy rząd

Fundusze długoterminowe to solidna inwestycja

Jak możemy przeczytać w gazecie Giełdy i Inwestorów Parkiet długoterminowe fundusze okazują się być solidną inwestycją. Przeczytamy w niej także o już działających funduszach długoterminowych i będziemy mogli porównać ich dotychczasowe wyniki w zbiorczym zestawieniu.
 
Za: Parkiet (2019-07-26), Andrzej Pałasz, Długoterminowe fundusze sprawdzają się
 

Duże zainteresowanie PPK

Zainteresowanie tematem PPK jest wysokie. Portal mojePPK.pl, który jest oficjalnym źródłem informacji odwiedziło już ponad 4 mln osób. Cały program jest kierowany do 11,5 mln pracowników, pierwszy etap obejmuje 3,2 mln w największych firmach. Na stronie mojePPK.pl dostępny jest kalkulator, który pokazuje nie tylko jaka kwota zostanie zgromadzona, lecz także wypracowany zysk.
 
Za: Parkiet (2019-07-26), Piotr Skwirowski, Polacy szukają informacji o PPK
Rzeczpospolita (2019-07-26), Piotr Skwirowski, Polacy łakną wiedzy o PPK
 

Wypowiedź prezesa EBC wpływa negatywnie na ceny akcji

Rynek akcji doznał wyraźnego osłabienia. Po wypowiedzi prezesa EBC Mario Draghi światowe indeksy akcji straciły na wartości w obawie przed mniejszym od oczekiwanego luzowaniem polityki monetarnej. Prezes przyznał, że stymulacja jest potrzebna, lecz nic poza nią. Bartosz Sawicki, analityk DM TMS Brokers twierdzi, że cięcie stóp nastąpi we wrześniu. Poprzez niepewność panującą na rynkach, spowodowaną takimi zagrożeniami jak twardy brexit czy napięcia geopolityczne, rynek akcji wydaje się być ryzykownym miejscem do lokowania środków.

Za: Puls Biznesu (2019-07-26), Kamil Kosiński, Draghi stawia krzyżyk na akcjach
Rzeczpospolita (26-07-2019), Grzegorz Siemionczyk, EBC zdeterminowany, aby rozruszać gospodarkę

TAGI:

BrexitEBCfundusze emerytalnePPKprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę