Przegląd prasy

17.07.2019 | analizy.pl
Dziś w prasie o przyczynach spadku aktywów w popularnym funduszu obligacji korporacyjnych, a także o surowcach i ofercie produktów, dzięki którym zainwestujemy na rynku złota czy ropy naftowej

„Mały szturm” klientów Agio Kapitał

Wskutek spisania problematycznych obligacji ZM Kania do zera, stopa zwrotu popularnego funduszu AGIO Kapitał spadła z 4 na 5 czerwca o -2,8%, co odpowiadało rocznym zyskom tego funduszu. Dzisiejszy „Puls Biznesu” opisuje sprawę i zwraca uwagę na spadek aktywów w czerwcu o ponad jedną czwartą (-84 mln zł) do 236,3 mln zł na koniec miesiąca.

Jak zrobiliśmy odpis, to mieliśmy mały szturm klientów, bo wcześniej takiej wpadki nie mieliśmy. Ale wszystkie zlecenia wypłat obsłużyliśmy – podkreśla Adam Dakowicz.

Za: Puls Biznesu (2019-07-17), Kamil Kosiński, Agio: ustały odpływy z funduszu obligacji
 

Inwestowanie w surowce

W dzisiejszym „Parkiecie” dużo miejsca poświęcono surowcom. W wywiadzie z Kamilem Sobolewskim, zarządzającym w Skarbiec TFI, przeczytamy o tym, jakie znaczenie ma złoto w dzisiejszych czasach oraz czego oczekuje większość klientów kupując fundusz surowców. Z kolei w innym artykule przeczytamy, jak wygląda oferta tego typu produktów na polskim rynku.

Za: Parkiet (2019-07-17), Andrzej Pałasz, Kamil Sobolewski, Rynek surowców coraz mocniej zależy od decyzji politycznych
Parkiet (2019-07-17), Andrzej Pałasz, Fundusze surowców ciężko porównywać między sobą
 

Zlecając PPK na zewnątrz pracodawca nie uniknie odpowiedzialności

Zlecenie administrowania PPK firmie zewnętrznej nie zwolni pracodawcy z odpowiedzialności za błędy usługodawcy, donosi „Rzeczpospolita”. Zdaniem autorki artykułu, biura rachunkowe powinny dokładnie uregulować relacje na linii biuro-klient w umowie. Więcej w dzisiejszym wydaniu gazety.

Za: Rzeczpospolita (2019-07-17), Jadwiga Kowalska, PPK w dużych przedsiębiorstwach już obowiązuje

/wk

TAGI:

Adam DakowiczAgioFunds TFIfundusze surowcowePPKprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę