Przegląd prasy

10.07.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy, jak do PPK podchodzi PFR TFI. Dowiemy się także, co stoi za wynikami funduszy akcji zagranicznych Skarbiec TFI

PPK to nie tylko produkt

Od początku miesiąca duże przedsiębiorstwa mogą podpisywać umowy o zarządzanie i prowadzenie PPK. Zdaniem Ewy Małyszko, prezes PFR TFI, instytucje finansowe powinny PPK traktować nie tylko jako produkt, który może przynieść im zyski, ale też jako misję społeczną.
 
Za: Puls Biznesu (2019-07-10), Mateusz Wojtala, PFR TFI nie jest zdesperowane
 

Reorganizacja portfela kluczem do sukcesu

Fundusze Skarbiec TFI skupiające się na akcjach zagranicznych osiągają w tym roku atrakcyjne wyniki. Według Michała Cichosza, zarządzającego tymi produktami, sukces wynika z przeprowadzonej reorganizacji portfela. – Nie podchodzimy do inwestowania z perspektywy całego rynku. Świat uporczywie patrzy na giełdy z punktu widzenia makroekonomicznego, gdzie wpływ na indeksy mają tysiące czynników, a ostatecznie i tak niewiele osób wyciąga z tego szumu słuszne wnioski. My wolimy spojrzeć na to, co dzieje się pod maską. Najważniejsza jest selekcja. Nie próbujemy przewidzieć hossy czy bessy na całym rynku, natomiast staramy się znaleźć kolejny wyjątkowy biznes. Taki, który obroni się w każdym otoczeniu – tłumaczy.
 
Za: Puls Biznesu (2019-07-10), Mateusz Wojtala, Fundusze Skarbca zarabiają na przyszłości
 

Klienci stronią od funduszy

Klienci wciąż z rezerwą podchodzą do inwestowania w fundusze. Jak wynika ze wstępnych danych udostępnionych przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami, w czerwcu łączne saldo sprzedaży dla stowarzyszonych w IZFiA towarzystw funduszy inwestycyjnych wyniosło -0,67 mld zł.
 
Za: Parkiet (2019-07-10), s. P-008, Andrzej Pałasz, Trendy z poprzedniego roku utrzymują się na rynku funduszy
 

Obligacje skarbowe z potencjałem

Minione tygodnie na rynkach obligacji były niezwykle interesujące. Zdaniem Jacka Babińskiego, wiceprezesa Pekao TFI, najatrakcyjniej prezentują się papiery skarbowe USA oraz Polski i innych krajów CEE.
 
Za: Parkiet (2019-07-10), s. P-008, Pekao TFI: Obligacje Stanów Zjednoczonych i Polski są atrakcyjne

/wka

TAGI:

aktywa TFIPekao TFIPFR TFIprzegląd prasySkarbiec TFI

Popularne

Zobacz także

↑ na górę