Przegląd prasy

09.07.2019 | analizy.pl
Dziś w prasie prognozy rynkowe oraz wstępne dane o sprzedaży funduszy inwestycyjnych

Prognozy rynkowe dla Polski i świata

Dziś w Parkiecie wywiad z Krzysztofem Stupnickim, członkiem zarządu i dyrektorem inwestycyjnym w Skarbiec TFI. Ekspert przedstawił prognozy rynkowe na najbliższe pół roku. Jego zdaniem hossa na akcjach i obligacjach rynków rozwiniętych będzie kontynuowana. Co do Polski – Stupnicki zwraca uwagę na marazm na rynku obligacji korporacyjnych i funduszy zamkniętych. Twierdzi również, że nie należy spodziewać się pozytywnego wpływu PPK na całą gospodarkę w krótkim okresie. Co do propozycji reformy OFE – jego zdaniem jest ona dobrze przemyślana, przez ludzi, którzy rozumieją rynek.

Za: Parkiet (2019-07-09), Andrzej Stec, Krzysztof Stupnicki, Recesji w USA nie będzie, będą zwyżki na giełdzie
 

Sprzedaż funduszy w czerwcu

„Parkiet” przeanalizował wstępne dane dotyczące salda wpłat i wypłat z funduszy inwestycyjnych w czerwcu. Wnioski są podobne jak w poprzednich kilku miesiącach – inwestorzy kupują jednostki funduszy dłużnych – tym razem sprzyjają im jednak mocno spadające rentowności obligacji skarbowych w Polsce i na świecie. Najlepsze fundusze dłużne w jeden miesiąc dały zarobić ponad +1,5%.

Za: Parkiet (2019-07-09), Andrzej Pałasz, Recesji w USA nie będzie, będą zwyżki na giełdzie
 

O interesie uczestnika funduszu okiem mecenasa

O metamorfozie prawnej funduszy inwestycyjnych przeczytamy w dzisiejszym „Parkiecie”. Mecenas Rafał Wojciechowski pisze o tym, że coraz częściej kierunki zmian w prawie, również funduszy, są wyznaczane nie przez zmiany ustawodawcze, a przez wykładnię.

Za: Parkiet (2019-07-09), Rafał Wojciechowski, Interes uczestnika funduszu interesem obywatela

TAGI:

Altus TFIinflacjaprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę