Przegląd prasy

05.07.2019 | analizy.pl
Dziś w prasie przeczytamy o najtrudniejszym momencie dla GPW w historii, a także o nowych regulacjach, które znacząco wpłyną na niepubliczne emisje obligacji i certyfikatów

Najtrudniejszy moment w historii GPW

Polski rynek kapitałowy przeżywa najtrudniejszy moment w swojej prawie 30-letniej historii. Spółki i inwestorzy omijają giełdę, a działający na nim pośrednicy notują coraz większe straty, czytamy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”. Za słowami idą liczby. W pierwszym półroczu na głównym parkiecie przeprowadzono tylko cztery oferty publiczne o łącznej wartości niewiele ponad 45 mln zł. Spadają również dzienne obroty na GPW. Więcej w dzisiejszym wydaniu gazety.

Za: Rzeczpospolita (2019-07-05), Przemysław Tychmanowicz, Rynek kapitałowy na zakręcie
 

Emisje niepubliczne obligacji i certyfikatów – idzie nowe

W dzisiejszym „Parkiecie” przeczytamy o zmianach, jakie od 1 lipca zaszły na niepublicznym rynku obligacji i certyfikatów. Jedną z nich jest zakaz emitowania na rynku niepublicznym wspomnianych instrumentów w formie dokumentu. Pojawił się również obowiązek ich rejestracji. O skutkach nowych regulacji opowiadała Agata Nowicka, adwokat z kancelarii Matczuk, Wieczorek i Wspólnicy.

Za: Parkiet (2019-07-05), Dariusz Wieczorek, Agata Nowicka, Emisja obligacji w nowej rzeczywistości
 

Jak opodatkować pieniądze z OFE

Konfederacja Lewiatan przygotowała opinię do rządowego projektu ustawy, która ma zlikwidować otwarte fundusze emerytalne. Główny wniosek – podatek od aktywów przekazywanych z OFE na IKE powinien zostać pobrany przy wypłacie środków, w przyszłości.

Za: Rzeczpospolita (2019-07-05), Piotr Skwirowski, Kiedy opodatkować pieniądze przeniesione z OFE
 

Przygotuj się na zmienność

O wyjątkowo dobrym czerwcu dla notowań akcji globalnych przeczytamy w dzisiejszym „Parkiecie”. Tomasz Stankiewicz, dyrektor Biura Rynku Akcji w TFI PZU stawia tezę, że trzeba przygotować się na wysoką zmienność na rynkach. Nawet pomimo łagodnych banków centralnych i ewentualnego złagodzenia napięć na linii USA-Chiny.

Za: Parkiet (2019-07-05), Tomasz Stankiewicz, Ostrożnie, zmienność!

/wk

TAGI:

GPWobligacjeOFEprzegląd prasyprzyszłość OFE

Popularne

Zobacz także

↑ na górę