Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

19.06.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy o przejęciu Union Investment TFI oraz zmianach w zarządzie Skarbiec TFI. Zapoznamy się także z interesującym wywiadem z Pawłem Borysem

Przejęcie Union Investment TFI

Generali CEE Holding otrzymało wszystkie niezbędne do przejęcia Union Investment TFI zgody od organów regulacyjnych i ds. ochrony konkurencji i konsumentów.
 
Za: Puls Biznesu (2019-06-19), Kamil Zatoński, Union przejęty
 

Zmiany w zarządzie Skarbiec TFI

Jacek Janiuk zrezygnował z funkcji członka zarządu Skarbca TFI. Nadzór nad obszarami, które dotychczas znajdowały się w jego gestii obejmie Anna Milewska, prezes Skarbiec TFI i Skarbiec Holding.
 
Za: Parkiet (2019-06-19), s. 8, PAAN, Skarbiec Holding | Znowu zmiany w kierownictwie TFI
 

System emerytalny wymaga zmian

O nadziei, jaką pokłada w PPK, potrzebie propagowania wiedzy o oszczędzaniu na emeryturę oraz zmianach w OFE w wywiadzie, który ukazał się na łamach „Parkietu” mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. – Podczas spotkań z pracownikami i pracodawcami widzimy, że wiedza na temat rozwiązań emerytalnych i zaufanie do ich stabilności są niestety na niskim poziomie. Bardzo negatywny wpływ na zaufanie do tych rozwiązań miała dyskusja na temat zmian w OFE z 2013 r. – tłumaczy.
 
Za: Parkiet (2019-06-19), s. B-006, Liczę, że w PPK będzie ponad połowa pracowników
 

Piotr Osiecki wróci do aresztu

18 czerwca br. Sąd Apelacyjny podjął decyzję o ponownym aresztowaniu Piotra Osieckiego, twórcy Altus TFI. Do aresztu na 3 miesiące trafił także Jakub Ryba, były zarządzający Altusa. Obaj przekroczyli bramy aresztu w związku ze sprawą GetBacku po raz trzeci.
 
Za: Business Insider (2019-06-18), Twórca Altus TFI trzeci raz trafi do aresztu
Puls Biznesu (2019-06-19), Grzegorz Nawacki, Osiecki trzeci raz trafi do aresztu
 

/wk

TAGI:

Altus TFIGetbackOFEPFRPPKprzegląd prasyprzejęciaSkarbiec TFIUnion Investment TFIzmiany we władzach, akcjonariat

Popularne

Zobacz także

↑ na górę