Przegląd prasy

18.06.2019 | analizy.pl
Dziś w prasie przeczytamy o planach Pekao TFI dotyczących ewentualnych przejęć. Poza tym, przeczytamy o jednym z TFI, które walczy o wykreślenie z listy ostrzeżeń publicznych

Pekao TFI chce przejmować

Czwarte pod względem wielkości aktywów pod zarządzaniem TFI na rynku rozważa przejęcia małych, wyspecjalizowanych towarzystw. Michał Krupiński, prezes Banku Pekao, przyznał, że chodzi o podmioty szczególnie dotknięte skutkami afery GetBack i regulacjami. Cytowany przez agencję Bloomberg powiedział, że z decyzją wstrzyma się do czasu, aż rynek ustabilizuje się po kryzysie zaufania.

Za: Puls Biznesu (2019-06-18), Kamil Zatoński, Pekao TFI myśli o przejęciach
 

Eques Investment TFI chce wykreślenia z listy ostrzeżeń publicznych

Prokuratura umorzyła postępowanie wobec Eques Investment TFI – powiedział Tomasz Korab, prezes towarzystwa. We wrześniu ubiegłego roku Komisja Nadzoru Finansowego wysłała do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodziło naruszenie przepisów ustawy o ofercie publicznej. KNF wpisał towarzystwo na listę ostrzeżeń publicznych. Teraz Tomasz Korab chce wystąpić o wykreślenie. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

Za: Puls Biznesu (2019-06-18), Bartłomiej Majer, Eques Investment nie zgrzeszyło
 

Zarzadzanie funduszami kluczowe w PPK

W pracowniczych planach kapitałowych kluczowa będzie efektywność zarządzania funduszami, twierdzi Przemysław Jaworski, dyrektor ds. komunikacji inwestycyjnej Skarbiec TFI. W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” mówił również o tym, jak bezboleśnie wdrożyć i administrować PPK. W dzisiejszym wydaniu gazety przeczytamy również relację z debaty eksperckiej dotyczącej wyzwań stojących przed pracodawcami. Oprócz tego przeczytamy wywiad z Mirosławem Tarczoniem z NN Investment Partners TFI oraz Zbigniewem Wójtowiczem, prezesem Investors TFI.

Za: Rzeczpospolita (2019-06-18), Anna Ogonowska-Rejer, Pięć kroków do wdrożenia PPK
Rzeczpospolita (2019-06-18), Magdalena Pernet, Nowy program to wyzwanie dla każdego pracodawcy
Rzeczpospolita (2019-06-18), Anna Ogonowska-Rejer, Wybór instytucji na ostatnią chwilę
 

Oczy inwestorów skierowane na Fed

Wydarzeniem tego tygodnia jest posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Zakończy się ono w środę. Mało kto spodziewa się obniżki stóp procentowych już na tym posiedzeniu, ale niezwykle ważny dla rynków będzie komunikat organu Fed. Od niego może zależeć co dalej z hossą na rynku długu.

Za: Parkiet (2019-06-18), Grzegorz Siemionczyk, Rezerwa Federalna wywoła korektę na rynku długu

/wk

TAGI:

Eques Investment TFIFEDPekao TFIPPKprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę