Przegląd prasy

17.06.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej i weekendowej prasie przeczytamy, kto już za dwa tygodnie zostanie objęty obowiązkiem utworzenia PPK. Dowiemy się także, w które spółki chętnie inwestują zarządzający

PPK coraz bliżej

1 lipca ruszają pracownicze plany kapitałowe. Na pierwszym etapie program obejmie przedsiębiorstwa, które zatrudniają co najmniej 250 osób, czyli w sumie około 3,5 mln osób. Polski Fundusz Rozwoju rusza z cyklem szkoleń dla pracodawców oraz kampanią informacyjną dla pracowników.
 
Za: Parkiet (2019-06-17), s. 6, PSK, Dwa tygodnie do startu PPK
Rzeczpospolita (2019-06-17), s. 17, Piotr Skwirowski, Tylko dwa tygodnie do startu programu PPK
 

Faworyci zarządzających

Wzrost zaangażowania inwestorów instytucjonalnych, takich jak TFI lub OFE, w spółce z reguły jest pozytywnym sygnałem dla pozostałych uczestników rynku. W weekendowym „Parkiecie” przeczytamy, czyje akcje zarządzający wybierali najchętniej.
 
Za: Parkiet (2019-06-15), s. 11, Jacek Mysior, Spółki, które zwróciły uwagę zarządzających
 

Kto będzie zainteresowany obligacjami PKO Banku Hipotecznego?

W minionym tygodniu pierwszą publiczną emisję obligacji uruchomił PKO Bank Hipoteczny, oferując dwuletnie papiery oprocentowane na 0,6 pkt proc. powyżej WIBOR 3M. Jest to najniższe oprocentowanie zaoferowane kiedykolwiek inwestorom indywidualnym w ramach publicznej emisji papierów korporacyjnych. Warto także zaznaczyć, że w związku ze zmianami dotyczącymi zasad oferowania obligacji, profil inwestora, który mógłby być zainteresowany objęciem tej emisji, również uległ zmianie.
 
Za: Parkiet (2019-06-17), s. 5, Emil Szweda, Obligacje PKO Banku Hipotecznego dla średnio zaawansowanych

/wka

TAGI:

portfele funduszyPPKprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę