Przegląd prasy

21.05.2019 | Analizy Online
Dziś w prasie przeczytamy o tym, jak wojna handlowa wpływa na rynki wschodzące. Dowiemy się, kto został świadkiem koronnym w sprawie funduszy WI oraz jaki miesiąc jest najlepszy na przejście na emeryturę

Rynki wschodzące dostają rykoszetem

Zaostrzenie wojny handlowej nie służy rynkom wschodzącym. Inwestorzy wycofują się z wielu rynków, w tym z tych z naszego regionu. Niektóre indeksy w ciągu ostatnich trzech tygodni straciły ok. -10%. Co więcej, odpływ kapitału z chińskiego rynku akcji był w ostatnich tygodniach najszybszy od krachu z 2015 r. – Rynki wschodzące pozostają zakładnikiem napięć handlowych. Zeszłotygodniowe decyzje USA o złagodzeniu polityki wobec Japonii, UE, Kanady i Meksyku powinny być postrzegane jedynie jako zmiana w taktyce. Uwaga koncentruje się obecnie na Chinach, ale pozostałe starcia handlowe też mogą zostać wznowione. Jesteśmy nastawieni negatywnie do rynków wschodzących w takim środowisku – twierdzi Win Thin, szef działu rynków wschodzących w Brown Brothers Harriman.

Za: Parkiet (2019-05-21), Hubert Kozieł, Wojna handlowa odbiera tlen rynkom wschodzącym 
 

Świadek koronny w sprawie WI zeznaje

W marcu Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) i Prokuratura Regionalna w Łodzi zatrzymali 11 osób związanych ze spółkami zarządzającymi funduszami W Investments (WI). Wśród nich nie było jednak M.K. – akcjonariusza i prezesa, a potem szefa rady nadzorczej jednej ze spółek. Okazuje się, że nie bez powodu. Uzyskał on bowiem status świadka koronnego i to jego zeznania doprowadziły do marcowej akcji.
 
Za: Puls Biznesu (2019-05-21), Dawid Tokarz, Koronny sypie w sprawie WI

 

Najlepszy miesiąc na przejście na emeryturę

W serwisie gazeta.pl przeczytamy szereg porad dotyczących optymalnego przejścia na emeryturę – okazuje się, że np. przechodząc na nią w czerwcu można stracić nawet 300-400 zł. Dowiemy się również, jak skorzystać z kalkulatora emerytalnego, który umożliwi porównanie wysokości kwot emerytury obliczonych dla poszczególnych miesięcy roku.   
 
Za: Gazeta.pl (2019-05-21), Leszek Kostrzewski, Kiedy najlepiej przejść na emeryturę


/os

TAGI:

giełdaprzegląd prasyrynki wschodzące

Popularne

Zobacz także

↑ na górę