Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

08.05.2019 | analizy.pl
Dziś w prasie o nowelizacji ustawy o PPK, kłopotach jednego z emitentów obligacji oraz prognozach inwestycyjnych Franklin Templeton

Ustawa o PPK nowelizowana

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o pracowniczych planach kapitałowych zakładający zniesienie limitu 30-krotności podstawy wpłat w pracowniczych planach kapitałowych. Na nowych rozwiązaniach skorzystają osoby na urlopach wychowawczych lub pobierające zasiłek macierzyński, czytamy w dzisiejszym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej”.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2019-05-08), Bożena Wiktorowska, Więcej pieniędzy do PPK
 

Obligacje ZM Kani w portfelach

„Parkiet” pisze o problemach finansowych Zakładów Mięsnych Kania. – Odmowa wydania opinii na temat rocznego sprawozdania finansowego ZM Henryk Kania przez firmę audytorską PKF Consult spowodowała przecenę zarówno akcji, jak i obligacji tego wiodącego producenta wyrobów wędliniarskich oraz mięsa konfekcjonowanego (…) Raport roczny przyczynił się też do spadku ceny zapadających w czerwcu tego roku obligacji KAN0619 o wartości nominalnej 50 mln zł. – czytamy w artykule. Według sprawozdań funduszy na koniec 2018 r. wartość nominalna wspomnianych obligacji w funduszach inwestycyjnych wynosiła niespełna 30 mln zł. Najwięcej (w ujęciu wartościowym) było w funduszach Millennium TFI i Union Investment TFI. Mają one jednak znikomy udział w aktywach poszczególnych funduszy (w żadnym wypadku nie przekraczają 0,6% aktywów netto).

Za: Parkiet (2019-05-08), Izabela Sajdak, Obligacje i akcje ZM Henryk Kania pod presją
 

Prognozy inwestycyjne Franklin Templeton

Wolniejszy globalny wzrost gospodarczy, stłumiona w najważniejszych gospodarkach inflacja oraz łagodzenie polityki banków centralnych — to trzy tematy, wokół których strategię inwestycyjną buduje Franklin Templeton. W funduszach, których portfele złożone są z różnych aktywów, towarzystwo lekko niedoważa globalne obligacje korporacyjne oraz akcje, zwłaszcza europejskie i japońskie. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.
 
Za: Puls Biznesu (2019-05-08), Marek Wierciszewski, Franklin Templeton woli depozyt od akcji
 

Fundusze akcji rynków rozwiniętych dały zarobić w kwietniu

W kwietniu większość funduszy zanotowała dodatnie stopy zwrotu, a na największe zyski mogli liczyć posiadacze jednostek funduszy spółek z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych, czytamy w dzisiejszym „Parkiecie”.

Przeczytaj także: Wyniki funduszy inwestycyjnych (kwiecień 2019)
 
Za: Parkiet (2019-05-08), Andrzej Pałasz, Fundusze spółek rynków rozwiniętych powiększyły przewagę nad resztą

/wk

TAGI:

Franklin Templetonfundusze akcji europejskich rynków rozwiniętychobligacje korporacyjnePPKprzegląd prasySRRK

Popularne

Zobacz także

↑ na górę