Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

06.05.2019 | analizy.pl

Dziś w prasie szacunki dotyczące tego, jak zmieni się nasze świadczenie z ZUS, gdy zgodnie z domyślną propozycją rządu wybierzemy przeniesienie naszych środków na IKE

Jak zmieni się świadczenie z ZUS, gdy wybierzemy IKE

 
W obecnym systemie emerytalnym pieniądze z OFE tylko uzupełniają wypłaty z pierwszego filaru. Dziennikarze „Dziennika Gazety Prawnej” oszacowali, jak duży wpływ na emerytury mają środki zgromadzone w tzw. drugim filarze. – Aktywa w OFE to ok. 162 mld zł, podczas gdy stan zapisów na kontach i subkontach w ZUS zbliża się do 2,9 bln zł. Czyli aktywa OFE to ok. 6 proc. stanów kont w ZUS. Nieco wyższa relacja ok. 8 proc. wychodzi, jeśli porównamy aktywa na jednego ubezpieczonego w OFE 10 tys. zł z przeciętnym stanem konta i subkonta w ZUS kwotą ponad 130 tys. zł – czytamy w artykule. Wniosek autorów jest taki, że jeśli uczestnik OFE zdecyduje się przenieść aktywa na indywidualne konta emerytalne w myśl propozycji rządowej, to jego świadczenie z ZUS będzie potencjalnie niższe o maksymalnie 6%.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2019-05-06), Grzegorz Osiecki, Marek Chądzyński, Slalom między filarami
 

Wyrocznia z Omaha inwestuje w Amazona

 
Warren Buffett, guru świata inwestycji, przyznał, że należący do niego fundusz Berkshire Hathaway zakupił akcje Amazona. – Te akcje powinniśmy kupić znacznie wcześniej. Byłem idiotą, że tego nie zrobiłem – przyznał Buffett podczas wywiadu dla stacji CNN. To wzbudziło spore kontrowersje, gdyż „Wyrocznia z Omaha” zazwyczaj stroniła od inwestowania w popularne spółki technologiczne z indeksu NASDAQ.
 
Za: Wirtualnemedia.pl (2019-05-06), Warren Buffett kupuje akcje Amazona. Byłem idiotą. Powinniśmy to zrobić wcześniej

/wk

TAGI:

OFEprzegląd prasyWarren Buffett

Popularne

Zobacz także

↑ na górę