Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

29.04.2019 | analizy.pl

Dziś w prasie przeczytamy m.in. o stanowczych działaniach KNF w stosunku do dedykowanych funduszy inwestycyjnych zamkniętych oraz przygotowaniach 22 instytucji do prowadzenia PPK

KNF egzekwuje dywersyfikację w prywatnych FIZ-ach

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Lartiq TFI (d. Trigon TFI) karę w wysokości 400 tys. zł. Chodzi o inwestowanie przez fundusz Trigon XXII FIZ w papiery wartościowe towarzystwa będącego organem tego funduszu. KNF wytyka również przekroczenie 20-proc. limitu inwestycyjnego. Jak czytamy w dzisiejszym „Pulsie Biznesu” jedynymi uczestnikami Trigon XXII FIZ byli dwaj członkowie zarządu TFI. Zdaniem autora artykułu, KNF zakwestionowała w ten sposób wieloletnią praktykę na polskim rynku polegającą na tworzeniu dedykowanych funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Więcej w dzisiejszym wydaniu gazety.
 
Za: Puls Biznesu (2019-04-29), Kamil Kosiński, KNF dociska prywatne FIZ-y
 

Firmy zarządzające na ostatniej prostej przed PPK

Łącznie 22 instytucje zadeklarowały zamiar oferowania PPK, czytamy w dzisiejszym „Parkiecie”. Prawie połowa czeka już tylko na wpis do ewidencji prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju. Gdy to się stanie, będą mogły składać oferty prowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych firmom.
 
Za: Parkiet (2019-04-29), Andrzej Pałasz, Dziesięć firm czeka na wpis do ewidencji PPK
 

Pocztylion-Arka PTE o przygotowaniach do pracowniczych planów

¬ (…) PPK to najbardziej dojrzałe rozwiązanie, jakie jest obecnie stosowane na rynkach światowych ¬ mówi Mariusz Wnuk, wiceprezes Pocztylion-Arka PTE w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”. Towarzystwo emerytalne będzie oferować PPK. ¬ Jesteśmy w trakcie wypełniania wymogów formalnych, niezbędnych zgodnie z ustawą, by móc składać oferty pracodawcom. Przed wakacjami rozpoczniemy sprzedaż, obecnie trwają działania marketingowe – mówi Mariusz Wnuk.
 
Za: Rzeczpospolita (2019-04-29), Przemysław Szubański, PPK to najbardziej dojrzałe rozwiązanie stosowane na świecie
 

Jak działa i będzie działać polski system emerytalny

W dzisiejszym „Pulsie Biznesu” przeczytamy o tym skąd, krok po kroku, bierze się nasza emerytura. Zaczniemy od czasów sprzed reformy z 1999 r., dowiemy się m.in. jaka jest różnica między kontem a subkontem w ZUS oraz przeczytamy o zbliżającej się likwidacji OFE.
 
Za: Puls Biznesu (2019-04-29), Krzysztof Kolany, Gdzie kryje się twoja emerytura
 

OFE przekleństwem polskiej giełdy

Dziś w „Dzienniku Gazety Prawnej” przeczytamy o słabości polskiej giełdy wynikającej między innymi z błędów, jakie popełniono przy wprowadzaniu otwartych funduszy emerytalnych 20 lat temu. Co więcej, zdaniem autora artykułu nadchodząca likwidacja OFE może zadać kolejny cios rynkowi kapitałowemu. W końcu część akcji, które dziś pracują w portfelach OFE, może zostać przeniesiona do państwowego Funduszu Rezerwy Demograficznej, co nie jest najlepszym sygnałem dla rynku.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2019-04-29), Marek Chądzyński, Parkiet na rozdrożu

TAGI:

Lartiq TFIOFEPocztylion - Arka PTEPPKprzegląd prasyTrigon TFI

Popularne

Zobacz także

↑ na górę