Przegląd prasy

15.04.2019 | Analizy Online

Dziś w prasie prognozy dla funduszy obligacji skarbowych oraz branży gamingowej. W weekend z kolei mogliśmy przeczytać o patowej sytuacji związanej z tzw. zachętami

Najbliższe lata dobre dla obligacji skarbowych

Zdaniem zarządzających funduszami ten rok pod względem stóp zwrotu powinien być dla funduszy obligacji podobny lub nieznacznie lepszy niż poprzedni, ale trzeba przygotować się na podwyższoną zmienność. Na rynkach rozwiniętych rentowności obligacji skarbowych będą głównie maleć. W Polsce tenże spadek będą blokowały nadchodzące wybory i obietnice, które w związku z nimi trzeba spełnić.

Za: Puls Biznesu (2019-04-15), Kamil Kosiński, Niepewna przyszłość polskich funduszy obligacji
 

Co dalej z branżą gamingową?

Branża wydawców gier komputerowych to oczko w głowie polskich inwestorów. Dziś w „Parkiecie” przeczytamy, jak podchodzą do niej zarządzający funduszami inwestycyjnymi. Większość podziela entuzjazm, ale są tacy, którzy mówią wprost o rosnącej bańce spekulacyjnej.

Za: Parkiet (2019-04-15), Andrzej Pałasz, Wyceny producentów gier to bańka, ale nie wiadomo, czy pęknie
 

Prezes GPW o przyszłości OFE: moment jest idealny

W wywiadzie dla „Parkietu” Marek Dietl, prezes GPW przyznał, że moment na rozwiązanie sprawy OFE jest idealny. – Każdy scenariusz zakładający prywatyzację większości tych środków wydaje się dla rynku kapitałowego, giełdy, akceptowalny – powiedział prezes GPW. Dietl odniósł się również do powstania nowych indeksów i agencji ratingowej. – Jesteśmy na etapie oceny wniosku rejestracyjnego przez europejskiego nadzorcę, czyli ESMA. Liczymy, że wkrótce agencja zostanie wpisana na listę i będzie mogła wydawać publiczne oceny – powiedział Marek Dietl.

Za: Dziennik Gazeta Prawna (2019-04-15), Bartek Godusławski, Idealny moment na prywatyzację środków z OFE
 

Rok temu otwarto getbackową puszkę Pandory

W dzisiejszym „Parkiecie” wspomnienie wydarzeń sprzed roku. 16 kwietnia spółka GetBack wypuściła komunikat, w którym poinformowała o rozmowach z bankiem PKO BP oraz Polskim Funduszem Rozwoju na temat jej finansowania do 250 mln zł. - Wraz z komunikatem otwarta została puszka Pandory – czytamy w artykule.

Za: Parkiet (2019-04-15), Przemysław Tychmanowicz, GetBack, czyli rok od polskiego Lehman Brothers
 

Zachęty – czy klient zrozumie, że musi płacić?

W sobotnim wydaniu „Parkietu” przeczytamy komentarz radcy prawnego nt. zachęt. Od restrykcyjnego stanowiska UKNF z grudnia ubiegłego roku wszyscy – TFI i dystrybutorzy – siedzą i myślą, jak rozwiązać kwestię rozliczania się między sobą i jak wytłumaczyć klientom, że prawdopodobnie będą musieli płacić dystrybutorom wprost.

Za: Parkiet (2019-04-13), Joanna Róg-Dyrda, Za co i jak płacić ma klient - dystrybucja produktów TFI
 

Aktywa TFI topnieją

W sobotnim wydaniu „Parkietu” przeczytamy o aktywach TFI w marcu. Te topnieją pomimo dobrej koniunktury na polskim i globalnych rynkach kapitałowych. To wina ujemnego bilansu sprzedaży w większość segmentów funduszy.

Za: Parkiet (2019-04-13), Andrzej Pałasz, Choć wyniki funduszy wciąż są niezłe, to ich aktywa mizernieją

/wk

TAGI:

aktywa TFIfundusze dłużne polskie papiery skarboweGetbackGPWMarek Dietlobligacje skarboweOFEPPKprzegląd prasyprzyszłość OFEZachęty

Popularne

Zobacz także

↑ na górę