Przegląd prasy

07.02.2019 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie przeczytamy o karach, jakie grozić mogą za niezgodne z prawem pozyskiwanie uczestników do PPK. Dowiemy się także, jaki wpływ na giełdę może mieć polityka

Prowizje za uczestników PPK pod lupą
Polski Fundusz Rozwoju ostrzega, że nawet milion złotych kary grozi podmiotom, które pozyskują uczestników do pracowniczych planów kapitałowych niezgodnie z prawem. Komisja Nadzoru Finansowego mówi nie tylko o karze finansowej, ale także o cofnięciu zezwoleń na wykonywanie działalności brokerskiej. Ostrzeżenia te są wynikiem środowej publikacji „Parkietu” dotyczącej pobierania prowizji od instytucji finansowych za skierowanie do nich potencjalnych uczestników PPK.
 
Za: Parkiet (2019-02-07), s. 10, PSK, Koniec prowizji za PPK?
 
Różne możliwości tworzenia PPK
Elastyczność w ustalaniu wysokości składki na PPK oraz możliwość jej różnicowania wśród pracowników jest zaletą programu, ale stawia pracodawcy pewne wyzwania. Dotyczy to przede wszystkim oszacowania wpływu na całkowite koszty pracy, jeśli firma decyduje się każdemu z pracowników zaoferować wybór między wysokością dodatkowej składki na PPK a wysokością podwyżki lub bonusów – ocenia na łamach „Pulsu Biznesu” Damian Olko, starszy konsultant w zespole analiz ekonomicznych Deloitte.
 
Za: Puls Biznesu (2019-02-07), Iwona Jackowska, Wiele scenariuszy tworzenia PPK
 
Polityka wciąż ma mieć wpływ na rynki
Na giełdy wraca optymizm, jednak na rynkami wciąż wiszą ryzyka, takie jak brexit czy wojna handlowa USA-Chiny. Komentarza na temat bieżącej sytuacji udzielił Grzegorz Zatryb, główny strateg Skarbiec TFI. – Wpływ polityki na rynki miał dominujące znaczenie w 2018 r. i nie ma powodu, żeby uważać, że w tym roku on zniknie. Jednak wpływ ten będzie o tyle mniejszy, o ile rynki te czynniki niepewności uwzględniły w cenach – tłumaczy.
 
Za: Parkiet (2019-02-07), s. 9, PAAN, pytania do... Grzegorza Zatryba, głównego stratega rynkowego Skarbca TFI
 
Rzecznik Praw Obywatelskich przygląda się sprawie Piotra Osieckiego
Zdaniem obrońców Piotra Osieckiego, byłego prezesaAltus TFI, nakaz aresztowania został wydany bezprawnie. 31 stycznia złożyli wniosek o natychmiastowe zwolnienie z aresztu, który rozpatrzony ma zostać 21 lutego. Złożono także wniosek o interwencję do Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO), który to zajął się sprawą. – 5 lutego skierowano wystąpienie do Przewodniczącego II Wydziału Karnego Sądu Apelacyjnego w Warszawie, prosząc o poinformowanie Rzecznika o aktualnym stanie tej sprawy, a także o nadesłanie kopii orzeczeń sądów zapadłych w przedmiocie tymczasowego aresztowania pana Osieckiego – informuje Anna Kabulska z zespołu kontaktów z mediami w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, dodając że na tym etapie są to jedyne możliwe działania.
 
Za: Puls Biznesu (2019-02-07), Grzegorz Nawacki, RPO przygląda się aresztowaniu Piotra Osieckiego

/wka

TAGI:

Altus TFIgiełdaKNFPFRPPKprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę