Przegląd prasy

06.02.2019 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie znajdziemy doniesienia dotyczące rzekomo nielegalnych praktyk przy wyborze PPK oraz przeczytamy garść podsumowań styczniowych wyników funduszy

Pośrednicy chcą zarobić na pomocy w wyborze PPK
PPK będzie musiała udostępnić swoim pracownikom większość firm w Polsce. Ich zadaniem będzie wybranie instytucji finansowej, która będzie zarządzała pieniędzmi pracowników gromadzonymi w PPK. Jak donosi „Parkiet” część firm zleca poszukiwania instytucji zarządzającej na zewnątrz, głównie brokerom ubezpieczeniowym i kancelariom prawnym. W artykule czytamy, że brokerzy urządzają coś na kształt przetargów. Żądają od 10 do 30 zł prowizji od każdego pracownika, potencjalnego uczestnika PPK. Wybór na instytucję zarządzającą oferują temu, kto da więcej.
 
Za: Parkiet nr 31 (2019-02-06), s. P10, Piotr Skwirowski, Zarządzanie pieniędzmi z PPK w zamian za prowizję
 
Styczeń sprzyjał funduszom akcyjnym
W pierwszym miesiącu nowego roku najwyższe stropy zwrotu wypracowały strategie inwestujące w akcje. Na czele styczniowego zestawienia znalazła się grupa akcji tureckich. Kolejne miejsce zajęły strategie akcji amerykańskich.
 
Za: Parkiet nr 31 (2019-02-06), s. P8, Andrzej Pałasz, W styczniu wszystkie kategorie funduszy miały dodatnie stopy zwrotu
 
OFE dobrze rozpoczęły rok
Dzięki odbiciu na giełdach aktywa OFE mocno wzrosły – w styczniu wartość zgromadzonych środków zwiększyła się o +4,9 mld zł (+3,1%). . Średnia stopa zwrotu OFE w styczniu wyniosła +3,4%.
 
Za: Puls Biznesu nr 26 (2019-02-06), Kamil Kosiński, Świetny styczeń OFE
 
Czy fundusze stabilnego wzrostu spełniają obietnice?
Redakcja „Pulsu Biznesu” wzięła pod lupę stopy zwrotu funduszy stabilnego wzrostu? Licząc na koniec stycznia 2019 r., w ciągu ostatniej dekady przeciętny fundusz stabilnego przyniósł swoim klientom +48% zysku. Średniorocznie daje to +4%. Poniżej tego poziomu było jednak 11 funduszy. Próg +63% zysku w ciągu 10 lat — co przekłada się na średnioroczna stopę zwrotu w wysokości +5% — to już nie lada wyzwanie. Osiągnęło go zaledwie 6 funduszy.
 
Za: Puls Biznesu nr 26 (2019-02-06), Kamil Kosiński, TFI sprzedają iluzję stabilnego wzrostu

/kc

TAGI:

OFEPPKprzegląd prasyrynek akcji

Popularne

Zobacz także

↑ na górę