Przegląd prasy

01.02.2019 | Analizy Online
Z dzisiejszej prasy dowiemy się jak klienci Fidelity będą mogli inwestować w kryptowaluty oraz poznamy opinię branży na temat zmian kadrowych w KNF

Fidelity Investments zaoferuje klientom kryptowaluty
W październiku 2018 r. Fidelity International ogłosiło, że chce stopniowo wprowadzać całą gamę kryptowalutowych produktów dla inwestorów instytucjonalnych. Jak donosi Bloomberg, pierwsze usługi pojawią się już w marcu – źródłem tych rewelacji mają być przedstawiciele firm prowadzących od kilku tygodni rozmowy z Fidelity. W marcu w ofercie mają pojawić się depozyty dla bitcoinów. W następnej kolejności taką samą usługą zostaną objęte ethery. Depozyty będą prowadzone przez spółkę córkę Fidelity Digital Asset Services, w której zatrudnionych będzie ok. 100 pracowników.
 
Za: Parkiet nr 27 (2019-02-01), Piotr Zając, s. 7, Bitcoin czeka na impuls. Czy będzie nim nowa usługa finansowego giganta?
 
Trudne zadanie przed nowymi władzami KNF
Zarządzający OFE, wiceprezes, a potem prezes PTE będzie odpowiadał za nadzór nad rynkiem finansowym. To efekt decyzji premiera o powołaniu na stanowisko zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Rafała Mikusińskiego. Obejmie stanowisko 11 marca, zastępując Marcina Pachuckiego. Jak mówi Waldemar Markiewicz, prezes izby Domów Maklerskich, głównym wyzwaniem jest obecnie zwiększenie wiarygodności rynku kapitałowego oraz zaufania inwestorów do niego. – To zależy m.in. od jakości regulacji i egzekucji prawa – dodaje.
 
Za: Puls Biznesu nr 23 (2019-02-01), Kamil Kosiński, Nowemu nadzorcy zadań nie brakuje

Dezycja Fed to nowe paliwo do wzrostów
Zdaniem Konrada Augustyńskiego, zarządzającego w TFI PZU, lokomotywa, która od przełomu roku ciągnie w górę wyceny praktycznie wszystkich klas aktywów, powoli zaczęła wytracać swoje tempo, lecz nowym bodźcem do wzrostów okazał się Fed. – Pozytywnie zaskoczył przekaz przewodniczącego Powella. Członkowie Fedu przyznali bowiem, że wstrzymają się na jakiś czas z dalszymi podwyżkami, dostrzegając pogarszające się dane z realnej gospodarki oraz gasnącą presję inflacyjną. Rynek już przed posiedzeniem widział niespełna jedną podwyżkę w tym roku, a mimo to reakcja na komentarze bankierów była bardzo pozytywna – komentuje.
 
Za: Parkiet nr 27 (2019-02-01), Konrad Augustyński, s. 12, Nowy bodziec

/kc

TAGI:

FidelityKNFOFEprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę