Przegląd prasy

09.01.2019 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie przeczytamy, gdzie zdaniem zarządzających warto lokować środki w 2019 r. Poznamy też kolejnego gracza w obszarze PPK

Porcja prognoz na 2019 r.
Pierwsze dni stycznia to zawsze czas publikacji prognoz rynkowych na nadchodzący rok. Zdaniem zarządzających Quercus TFI obecnie jest więcej pozytywnych czynników dla rynków akcji niż na początku poprzedniego roku. Eksperci zauważają znaczące niedowartościowanie wielu średnich i mniejszych spółek notowanych na GPW. Odmiennego zdania są natomiast przedstawiciele Opoka TFI – spodziewają się dalszych spadków na światowych giełdach. Okazji do zysku szukaliby w amerykańskich obligacjach skarbowych.
 
Za: Parkiet (2019-01-09), s. 7, paan, Prognozy TFI | Warto dziś inwestować w obligacje amerykańskie

Kolejne TFI zainteresowane tworzeniem PPK
Krajowe TFI niecierpliwie czekają na Pracownicze Plany Kapitałowe. W gronie podmiotów, które chcą oferować nowe programy emerytalne znalazło się także MS TFI z Polskiej Grupy Zbrojeniowej. – Mam nadzieję, że w przypadku PPK nie będzie tak jak z OFE, kiedy rynek zdominowały podmioty zagraniczne. Za kilka miesięcy będziemy spełniać wszystkie wymagania ustawy o PPK i zaangażujemy się w oferowanie programów dużym spółkom Skarbu Państwa, ale również w projekty związane z emeryturami dla budżetówki – mówi Leszek Milczarek, p. o. prezesa MS TFI.


Za: Rzeczpospolita (2019-01-09), s. 27, Andrzej Pałasz, PPK to szansa dla przemysłu
Parkiet (2019-01-09), s. 7, Andrzej Pałasz, Pracownicze plany kapitałowe to szansa dla polskiego przemysłu
 
Akcjonariusze mniejszościowi GetBacku chcą odzyskać pieniądze
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) skierowało do warszawskiej prokuratury regionalnej zawiadomienie o pokrzywdzeniu akcjonariuszy mniejszościowych GetBacku. – Liczymy, że dzięki dokonanemu zgłoszeniu pokrzywdzeni akcjonariusze mniejszościowi będą mogli liczyć w przyszłości na chociaż częściowe naprawienie wyrządzonej im szkody. W postępowaniu karnym, jeżeli dojdzie do ewentualnego skazania sprawców przestępstwa sąd może orzec, a na wniosek pokrzywdzonego lub innej osoby uprawnionej jest zobligowany orzec, obowiązek naprawienia wyrządzonej przestępstwem szkody w całości albo w części lub zadośćuczynienia za doznaną krzywdę – brzmi fragment komunikatu SII.
 
Za: Puls Biznesu (2019-01-08), Kamil Zatoński, Drobni z GetBacku poszli do prokuratury

/wka

TAGI:

GetbackGPWms tfiOpoka TFIPPKprzegląd prasyQuercus TFI

Popularne

Zobacz także

↑ na górę