Przegląd prasy

04.01.2019 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie przeczytamy podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych. Poznamy także plany Quercus TFI na ten rok

Udany miesiąc funduszy dłużnych
Grudzień był bardzo łaskawy dla funduszy dłużnych – był to najlepszy miesiąc z 2018 r. Wszystkie fundusze skarbowe w tym okresie zarobiły, a najlepsze, czyli PZU Dłużny Aktywny i UniKorona Obligacje wypracowały stopę zwrotu w wysokości odpowiednio po +1,28% i +1,27%. Dla porównania przeciętny wynik za cały rok to +2,2%.
 
Za: Parkiet (2019-01-04), s. P-010, Andrzej Pałasz, Rynek obligacji skarbowych może być silny także w tym roku
 
Zarządzający o grudniowych wynikach
W „Parkiecie” zapoznamy się z komentarzami do wyników za ostatni miesiąc 2018 r., jakich udzielili przedstawiciele kilku TFI. Warunki rynkowe w grudniu nie sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów, choć ostatecznie spadki indeksów w Polsce nie były bardzo duże. Kluczem do pobicia rynku była jak zwykle odpowiednia selekcja – tłumaczy Szymon Borawski-Reks, dyrektor inwestycyjny Santander TFI.
 
Za: Parkiet (2019-01-04), s. P-010, paan, Na akcjach udało się zarobić nielicznym, na obligacjach zyskała większość
 
Nowe otwarcie Quercus TFI
Od początku stycznia cztery fundusze Quercusa obrały nowe strategie, których realizacją zajmą się nowi zarządzający - Jarosław Jamka, Mariusz Zaród i Piotr Miliński, dotąd związani z Ipopemą TFI, oraz Marcin Petelski. W związku ze zmianami odeszli Wojciech Zych i Marek Buczak, związani z firmą od początku jej istnienia. Na 2019 r. Quercus stawia sobie trzy cele: zwiększenie aktywów pod zarządzaniem, odbudowa wartości akcji i podział zysku poprzez buy back albo dywidendę.
 
Za: Parkiet (2019-01-04), s. P-011, paan, Quercus TFI: Nowe strategie mają przyciągnąć klientów
 
Problemy funduszu Trigon TFI
Trigon TFI, zarządzający jednym z funduszy sekurytyzacyjnych Profit, rozesłał 20 grudnia ub.r.  list, w którym zapowiedział, że nie wykupi z końcem 2018 r. części certyfikatów. Uczestnicy funduszu mogą umorzyć swoje certyfikaty po ich aktualnej wycenie, ale w praktyce oznacza to poniesienie znaczącej straty. 
 
Za: Rzeczpospolita (2019-01-04), S. A-022, Maciej Rudke, Kolejne problemy inwestorów po sprawie GetBacku
Parkiet (2019-01-04), S. P-011, Maciej Rudke, GetBackowy fundusz Trigon TFI nie wykupił części certyfikatów


/wka

TAGI:

fundusze dłużneprzegląd prasyQuercus TFITFI PZUTrigon TFIUnion Investment TFI

Popularne

Zobacz także

↑ na górę