Przegląd prasy

03.01.2019 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie przeczytamy o prognozach dla krajowego rynku akcji na 2019 r. oraz dowiemy się, jak duże znaczenie dla inwestycji emerytalnych mają opłaty

Giełdowe nastroje nie są optymistyczne
Dokładnie rok temu na rynkach akcji panowały szampańskie nastroje, a gospodarka dawała wiele powodów do optymizmu. Dziś sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej. Cały rok 2018 okazał się o wiele gorszy dla rynków akcji, niż wynikałoby z rozbudzonych nadziei. Teza, że szczyt koniunktury gospodarczej mamy za sobą, formułowana jest już powszechnie i wielu analityków bierze ją pod uwagę w swoich przewidywaniach. – Rosną obawy przed spowolnieniem wzrostu gospodarczego zarówno w Polsce, jak i w globalnej gospodarce. Nie będzie to zatem otoczenie sprzyjające rynkowi akcji. Nie wiemy jeszcze, czy będziemy mieć do czynienia z recesją, ale przed nami prawdopodobnie kilka kwartałów niższego wzrostu – tłumaczy Tomasz Manowiec, zarządzający w Noble Funds TFI.
 
Za: Rzeczpospolita (2019-01-03), S. A-022, Jacek Mysior, Krajowy rynek akcji może odzyskiwać siły
Parkiet (2018-01-03), S. P-016, Tomasz Hońdo, Na rynkach ani śladu optymizmu sprzed roku. I dobrze
 
Dla emerytów opłaty w funduszach są najważniejsze
Koszty mają kluczowe znaczenie dla stóp zwrotu inwestycji, jest to szczególnie ważne jeśli chodzi o gromadzenie środków na „jesień życia”. Szukając tańszych rozwiązań warto zwrócić uwagę na fundusze indeksowe. Nie mówi się przyszłym emerytom, że z punktu widzenia ich przyszłych dochodów najważniejsza jest wysokość opłaty, jaką pobierają instytucje finansowe. A ta jest w przypadku funduszy indeksowych wielokrotnie niższa niż w funduszach zarządzanych aktywnie” – pisze autor.
 
Za: Rzeczpospolita (2019-01-03), S. A-027, Andrzej Sławiński, Portfel emeryta


/wka

TAGI:

emeryturaNoble Funds TFIprzegląd prasyrynek akcji

Popularne

Zobacz także

↑ na górę