Przegląd prasy

04.12.2018 | Analizy Online
Dziś w prasie przeczytamy o sposobach nagradzania najlepszych sprzedawców funduszy, a także o dużej różnicy w średniej wysokości emerytur kobiet i mężczyzn

Egzotyczne wycieczki za sprzedaż funduszy
W „Businessinsiderze” czytamy dziś o egzotycznych wycieczkach dla najlepszych sprzedawców współfinansowanych przez TFI. Jak wynika z artykułu towarzystwa mogły robić to po to, aby nawiązać dobre relacje z dystrybutorami, co mogłoby przełożyć się na sprzedaż funduszy z ich oferty. Zdaniem autorki, problem polega na tym, że w świetle przepisów MiFID II tego typu praktyki mogą być zaliczone do niedozwolonych zachęt i prowadzić do nadużyć.

Za: Businessinsider (2018-12-04), Jagoda Fryc, Z bankiem dookoła świata, czyli o patologiach na rynku dystrybucji funduszy

Emerytury kobiet znacznie niższe od mężczyzn
Według raportu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za 2017 rok, emerytura mężczyzny to średnio 2699,52 zł miesięcznie. Tymczasem, kobiety otrzymują 1614,39 zł. To ponad 1000 zł różnicy. Na portalu „Gazety Wyborczej” przeczytamy, skąd ona się bierze.

Za: Gazeta.pl (2018-12-04), Emerytury kobiet są niższe średnio o 1000 zł. Dlaczego tak jest i jak można temu zaradzić?

Liczy się tylko brexit
Gdyby przeprowadzić ankietę wśród analityków i zapytać ich o najbardziej nieprzewidywalną walutę, zapewne większość z nich wskazałaby na brytyjskiego funta. Od dłuższego czasu rynek żyje bowiem przede wszystkim informacjami dotyczącymi wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Wszystko inne zostało zepchnięte na dalszy plan. Trzeba się liczyć, że sytuacja taka będzie się utrzymywała w najbliższych dniach. Więcej w dzisiejszym „Parkiecie”.

Za: Parkiet (2018-12-04), Przemysław Tychmanowicz, Kluczowy moment dla funta brytyjskiego coraz bliżej
 
 
 
 

TAGI:

dystrybucjaprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę