Przegląd prasy

08.11.2018 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie przeczytamy o problemach w Chinach, które mogą wpłynąć na światowe rynki finansowe, ociepleniu nastrojów na GPW oraz kolejnej niejasnej transakcji GetBacku

Po Turcji czas na Chiny?
W ostatnich miesiącach światowe rynki żyły problemami nad Bosforem. Dziś uwagę inwestorów przyciąga Państwo Środka. Turcja mimo swojej wagi gospodarczej i geopolitycznej to jednak problem lokalny. Dla inwestorów obecnie bardziej istotna jest sytuacja w największej gospodarce wschodzącej Chinach. Obecnie rynki w dużym stopniu wyceniają już globalne spowolnienie gospodarcze po minięciu szczytów cyklu koniunkturalnego krajów EM i Europy. W przypadku Państwa Środka spotęgowane ono zostało cłami i niepewnością w handlu wywołanymi przez administrację Stanów Zjednoczonych. Rząd w Pekinie już podejmuje pewne działania łagodzące, niemniej ta gospodarka ma również wiele słabych punktów, jak choćby poziomy zadłużenia przedsiębiorstw oraz przeinwestowanie. Te zagrożenia mogą wkrótce zacząć się materializować, co odbije się na większości aktywów finansowych – tłumaczy Artur Włoch, członek zarządu Opera TFI.

Za: Parkiet (2018-11-08), P-009, paan, Pytania do… Artura Włocha członka zarządu Opera TFI

Ocieplenie nastrojów na GPW
Zdaniem ekspertów TFI październikowe zniżki na giełdach wywołane były przez zbyt emocjonalne reakcje na dane z Europy. Przełom października i listopada przyniósł dużą zmianę nastrojów na GPW. Wciąż jednak zainteresowaniem cieszą się wyłącznie największe spółki. Sytuacja na warszawskim parkiecie zależeć będzie przede wszystkim od tego, co dziać się będzie na rynkach światowych. Tu główną obawą pozostaje rozwój sytuacji na linii USA-Chiny.

Za: Rzeczpospolita (2018-11-08), A-025, paan, Zarządzający wierzą w duże spółki

Niejasna transakcja GetBacku
Dziennik Gazeta Prawna dotarł do informacji na temat kolejnej niejasnej transakcji GetBacku. W grudniu 2017 r. spółka za ponad 140 mln zł kupiła od Banku Pekao pakiet wierzytelności warty 1,2 mld zł, który sam pierwotnie wyceniła na 66 mln zł. Znaczną część tego portfela stanowiły długi przedawnione i znajdowały się w nim głównie sprawy poegzekucyjne. Dzisiaj GetBack wycenia kupiony pakiet na ok. 91 mln zł.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2018-11-08), Bartek Godusławski, Mikołajkowy prezent od GetBacku

Środki w funduszach podlegają dziedziczeniu
Środki zgromadzone w funduszach inwestycyjnych podlegają dziedziczeniu. W funduszach, podobnie jak w banku, można z góry złożyć dyspozycję zabezpieczającą bliskich, wskazując uposażonego, czyli osobę, która pieniądze otrzymać ma po naszej śmierci.

Za: Rzeczpospolita (2018-11-08), G-006, Regina Skibińska, Co z pieniędzmi po śmierci
 
/wka

TAGI:

ChinyGetbackgiełdaOpera TFIPekao przegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę