Przegląd prasy

06.11.2018 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie przeczytamy o trudnym miesiącu na rynku funduszy oraz o wpływie MiFID II na branżę finansową

Trudny miesiąc dla klientów funduszy
Tylko co piąty fundusz inwestycyjny pomnożył kapitał klientów w ubiegłym miesiącu. Jest to wynik październikowej korekty na giełdach. Najsłabiej wypadły rozwiązania, które nabywały akcje azjatyckich spółek (bez Japonii) – ich średni wynik to -8%. Październik nie sprzyjał także funduszom akcji amerykańskich oraz akcji polskich.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2018-11-06), Łukasz Wilkowicz, Ciężki miesiąc dla klientów funduszy
 
Wpływ MiFID na branżę finansową
MiFID II dla branży finansowej oznacza konieczność wprowadzenia wielu zmian. W ocenie ekspertów rynek inwestycyjny może się kurczyć. – Sieci bankowe będą ograniczały produkty do swoich TFI. Powinny mieć pełną gamę produktową, ale promowane będą własne produkty. (…) Dobre produkty prywatne obronią się na rynku, ale kanały dystrybucji na pewno się zmienią – tłumaczy Tomasz Matczuk, wspólnik zarządzający Kancelarii Matczuk, Wieczorek i Wspólnicy.
 
Za: Parkiet (2018-11-06), s. 2, gb, Sieci bankowe ograniczają ofertę do swoich funduszy
 
Prognozy dla GPW
Analitycy Domu Maklerskiego mBanku spodziewają się odbicia indeksów giełdowych w listopadzie. GPW ulgę może przynieść mniejszy strumień pieniędzy odpływający z funduszy. – Oczekujemy, że wyprzedaż w funduszach będzie odgrywać mniej znaczącą rolę w najbliższych tygodniach, a indeksy będą podążać w kierunku wyznaczonym przez globalne rynki akcji – tłumaczą.
 
Za: Puls Biznesu (2018-11-06), Kamil Zatoński, Giełdowe byki przejdą do kontrataku
 
Rynki wschodzące nadal w dobrej formie
Już trzy tygodnie z rzędu  fundusze rynków wschodzących doświadczają dodatniego bilansu sprzedaży. Do rozwiązań skupiających się na rynku akcji napłynęło + 1 mld USD, a do tych inwestujących w papiery dłużne +57,3 mln USD.
 
Za: Puls Biznesu (2018-11-06), Kamil Zatoński, Dobra passa wschodzących podtrzymana

/wka

TAGI:

giełdaMiFID IIprzegląd prasyrynki wschodzące

Popularne

Zobacz także

↑ na górę