Przegląd prasy

12.10.2018 | Analizy Online
Dziś w prasie o spadku aktywów w krajowych funduszach inwestycyjnych oraz o korekcie, która przetacza się przez amerykański rynek w ostatnich dniach

Aktywa funduszy mocno stopniały
Aktywa TFI stopniały w miesiąc o -2,1% do 275,3 mld zł na koniec września. Największym graczem na rynku pozostaje Ipopema TFI, która zarządza aktywami o wartości 57,3 mld zł w funduszach rynku niepublicznego i 1,8 mld zł w funduszach rynku kapitałowego. W tej drugiej kategorii najwięcej pieniędzy klienci powierzyli PKO TFI (prawie 35 mld zł), drugie miejsce zajmuje Pekao TFI (19,5 mld zł), a trzecie Santander TFI (16,2 mld zł).

Za: Puls Biznesu (2018-10-12), Kamil Zatoński, Dobra passa przerwana

Jarosław Jamka odwołany z Ipopema TFI
Rada nadzorcza odwołała Jarosława Jamkę ze stanowiska wiceprezesa, co ma związek z jego decyzją o przejściu od nowego roku do Quercusa TFI. Do zarządu Ipopemy TFI dołączyła Katarzyna Westfeld, dyrektor finansowa.

Za: Parkiet (2018-10-12), Andrzej Pałasz, W skrócie

Drzewa nie rosną do nieba
Ostatnie dni na światowych rynkach akcji dobitnie przypomniały zasadę, że drzewa nie rosną do nieba... Znacząca korekta kursów amerykańskich spółek technologicznych była długo oczekiwana i w pełni zasłużona, biorąc pod uwagę poziom wycen. Bardziej znamiennym wydarzeniem ostatnich dni było jednak załamanie notowań firm chemicznych - zarówno w USA, jak i w Europie Zachodniej. W tym przypadku trudno nie odnieść wrażenia, że jest to wyraz poważnych obaw o tempo światowego wzrostu gospodarczego.

Za: Parkiet (2018-10-12), Marek Świętoń, Zasłużona korekta

Złoto zaświeciło
Od początku roku cena złota spadła o ok. -6%. Inwestorzy w pogoni za zyskami trochę zapomnieli o bezpiecznej przystani, ale wtorkowe i środowe spadki na giełdzie odświeżyły im pamięć. Cena tego kruszcu wzrosła w czwartek o ok. +2,5% do 1226 USD za uncję, co jest najwyższym poziomem od końca lipca tego roku. Zyskało także srebro.

Za: Businessinsider (2018-10-12), Damian Szymański, Korekta na giełdach wyłoniła dawno zapomnianego bohatera

/wk

TAGI:

aktywa TFIJarosław Jamkaprzegląd prasyUSA

Popularne

Zobacz także

↑ na górę