Przegląd prasy

03.10.2018 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie przeczytamy o planach Ipopemy TFI na uzupełnienie kadry. Dowiemy się również co na temat rynkowej metody wyceny obligacji sądzi Piotr Minikna z Union Investment TFI

Plany uzupełnienia kadry w Ipopema TFI
Prezes Ipopema TFI, Jarosław Wikaliński, zapewnia, że wkrótce zapełnione zostaną luki powstałe w kadrze towarzystwa. – Wkrótce do naszego zespołu dołączy grupa doświadczonych specjalistów rynku zarządzania aktywami, z nowym liderem, Chief Investment Officer (CIO), na czele. Nie czujemy się natomiast w obowiązku informowania o szczegółowych zmianach kadrowych na kilka miesięcy przed ich materializacją – tłumaczy.
 
Za: Puls Biznesu (2018-10-03), Kamil Zatoński, Ipopema TFI zapełni wakaty
 
Metody wyceny w funduszach – zalety i wady 
W dzisiejszym „Parkiecie” przeczytamy wywiad z Piotrem Minkiną, dyrektorem w Union Investment TFI, w którym odniósł się do metod wyceny w funduszach inwestycyjnych. – Próby zastosowania wyceny rynkowej są oczywiście dobrą drogą. Warunkiem efektywności tego typu podejścia jest jednak to, aby rynek funkcjonował i był dostatecznie głęboki. Jeżeli cena ma być informacją o jakości kredytowej emitenta, to musi być dostatecznie dużo podmiotów, które na tym rynku handlują i to one szacują w ten sposób wartość. Jeśli rynek jest płytki, nie ma handlu, to cena sama w sobie nie ma takiej wartości poznawczej – mówił Minkina.
 
Za: Parkiet (2018-10-03), s.2, Przemysław Tychmanowicz, Efektywny rynek warunkiem właściwej wyceny
 
Wyniki funduszy tureckich i rosyjskich pozytywnie zaskoczyły
W ubiegłym miesiącu najwyższe wyniki wypracowały fundusze akcji tureckich i rosyjskich. Na plusie znalazły się również rozwiązania inwestujące w obligacje. Kolejny miesiąc z rzędu trudności doświadczyły fundusze akcji polskich.
 
Za: Parkiet (2018-10-03), s. 7, Andrzej Pałasz, Akcje polskie znów najsłabsze
 
Aktywa Quercus TFI topnieją
Aktywa Quercus TFI spadły we wrześniu o ponad -9%. Najmocniej stopniały aktywa Quercus Absolutnego Zwrotu FIZ (o -41%). Na koniec zeszłego miesiąca Quercus miał pod zarządzaniem 3,1 mld zł.
 
Za: Parkiet (2018-10-03), Andrzej Pałasz, Trudny miesiąc dla Quercusa
 
TFI PZU uruchomiło platformę inwestycyjną
TFI PZU uruchomiło internetową platformę inwestycyjną, za pośrednictwem której nabyć można fundusze pasywne towarzystwa. Klienci wybierać mogą spośród sześciu rozwiązań.
 
Za: Puls Biznesu (2018-10-03), Kamil Zatoński, inPZU rewolucja w inwestycjach
 
Kolejne zatrzymania w sprawie GetBacku
W środę rano CBA zatrzymało siedem kolejnych osób podejrzanych w sprawie GetBacku. Są to m. in. były wiceprezes GetBack, dyrektor zarządzający, dyrektor obszaru windykacji i prokurent, właściciel warszawskiej kancelarii komorniczej. – Pierwszy zupełnie nowy wątek śledztwa realizowany przez CBA dotyczy sieci spółek, które były beneficjentami wielomilionowych nadużyć. Do tych spółek zarządzanych przez dziś zatrzymane osoby trafiło, jak wskazują szacunki, blisko 120 mln zł wyprowadzanych z GetBacku pod przykrywką niekorzystnych umów – informuje CBA.
 
Za: Stockwatch.pl (2018-10-03), CBA zatrzymało kolejnych 7 osób w sprawie afery GetBack

/wka

TAGI:

GetbackIpopema TFIprzegląd prasyQuercus TFITFI PZU

Popularne

Zobacz także

↑ na górę