Przegląd prasy

14.09.2018 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie przeczytamy o wpływie tureckich problemów na fundusze gotówkowe i pieniężne, a także dowiemy się, jakie okazje inwestycyjne pojawiły się na giełdzie

Wpływ problemów tureckich na fundusze gotówkowe i pieniężne
Problemy rynku tureckiego odczuwają też klienci funduszy uznawanych za najbardziej bezpieczne – gotówkowych i pieniężnych. Sierpień był w tym roku drugim miesiącem, w którym średnia stopa zwrotu dla całej grupy rozwiązań była ujemna i wyniosła -0,1%.
 
Za: Parkiet nr 208 (2018-09-14), s. P-009, Andrzej Pałasz, To nie koniec problemów rynków wschodzących
 
Giełdowe okazje inwestycyjne
Dzięki ostatnim zawirowaniom na polskim rynku finansowym pojawia się sporo atrakcyjnych okazji inwestycyjnych. – Takich tanich, dobrych jakościowo i często wzrostowych spółek na GPW jest co najmniej około 15. Jest tak tanio jak w 2011 r., i widać, że rynek dostrzega ryzyko wynikające z zawirowań wokół GetBacku – mówi jeden z zarządzających.
 
Za: Rzeczpospolita nr 214 (2018-09-14), s. A-024, mr, Spadki wycen dotknęły także dobre spółki,
Parkiet nr 208 (2018-09-14), s. P-001, MR, Spadki wycen dotknęły także dobre spółki
 
Konrad K. i Piotr B. mogą zostać w areszcie na dłużej
Niedługo miną trzy miesiące od momentu aresztowania byłego prezesa GetBacku Konrada K. Prokuratura Regionalna w Warszawie wystąpiła jednak z wnioskiem o przedłużenie aresztu o dodatkowe trzy miesiące dla niego, a także Piotra B., który był wspólnikiem byłego prezesa GetBacku.
 
Za: Parkiet nr 208 (2018-09-14), s. P-010, PRT, GetBack: Konrad K. może dłużej pozostać w areszcie
 
Obligacje korporacyjne – odpowiedzialność karna emitenta
W dzisiejszej „Rzeczpospolitej” przeczytamy obszerny artykuł omawiający kwestie inwestycji w obligacje korporacyjne – szczególną uwagę zwraca sięna odpowiedzialność karną emitentów.
 
Za: Rzeczpospolita nr 214 (2018-09-14), s. D-001, Dominik Hincz, Jaka odpowiedzialność karna emitentów obligacji korporacyjnych
 
Niedzielewski o zmianach na tynku finansowym po upadku Lehman Brothers
W „Pulsie Biznesu” przeczytamy wywiad z Jarosławem Niedzielewskim, dyrektorem departamentu inwestycji Investors TFI, który komentuję sytuację na rynkach finansowych w 10-t a rocznicę upadku Lehman Brothers. —Swoimi pieniędzmi dysponuje już nowe pokolenie. Tamtą sytuację zna tylko z opowiadań, a gotówką dysponuje równie ryzykownie, np. inwestując w instrumenty bazujące na nowopowstałym rynku kryptowalut. Takie nowe rynki nadzory krajowe dostrzegają z istotnym opóźnieniem, a jeśli funkcjonują tylko w wirtualnym świecie, są trudne do monitorowania — mówi Niedzielewski.
 
Za: Puls Biznesu (2018-09-14), Kamil Kosiński, Tylko bankom przykręcono śrubę

/wka

TAGI:

fundusze gotówkowe i pieniężne PLN uniwersalneGetbackGPWLehman Brothersobligacje korporacyjneprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę