Przegląd prasy

13.09.2018 | Analizy Online
Dziś w prasie dużo miejsca poświęcono ustawie o pracowniczych planach kapitałowych. Poza tym, prześwietlono finanse Trigon TFI i podano przyczynę rozwiązania funduszy zamkniętych Rockbridge TFI

PPK wyprze PPE
Wprowadzenie PPK na dłuższą metę oznacza zamrożenie istniejących PPE. Ale wersja ustawy, jaka trafiła do Sejmu, ten proces jeszcze przyspiesza, czytamy w dzisiejszym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej”. Chodzi o zapis, że zwolnieni z tworzenia PPK będą pracodawcy, którzy utworzyli PPE działające przed końcem grudnia tego roku, do których będzie zapisane co najmniej 25% zatrudnionych. W poprzedniej wersji projektu taki obowiązek powstawał później, w momencie rozpoczęcia obowiązku przystąpienia do PPK. Czyli u największych pracodawców 1 lipca, a u reszty minimum pół roku później.

Za: Dziennik Gazeta Prawna (2018-09-13), Grzegorz Osiecki, Pracownicze plany kapitałowe wyprą PPE
Dziennik Gazeta Prawna (2018-09-13), Adrian Prusik, Magdalena Zwolińska, PPK jako produkt bez wizji. Z III filara mogą odpłynąć miliardy złotych
Dziennik Gazeta Prawna (2018-09-13), Karolina Topolska, Pracownicze plany kapitałowe: rząd zastawia na przedsiębiorców niejedną pułapkę

Puls Biznesu przyjrzał się finansom Trigon TFI
91 mln zł trafiło w osiem miesięcy do właścicieli towarzystwa Trigon TFI. Jego prezes przekonuje, że nie ma to związku z rozliczeniami z GetBackiem, donosi Puls Biznesu.

Za: Puls Biznesu nr 176 (2018-09-13), Kamil Kosiński, Trigon TFI stało się żyłą złota
Puls Biznesu nr 176 (2018-09-13), Kamil Kosiński, Spółki z Trigonem tracą na wartości

Prezes Rockbridge TFI wyjaśnia przyczyny likwidacji funduszy zamkniętych
21 września 2018 r. rozpocznie się likwidacja funduszy zamkniętych Rockbridge Bezpieczna Inwestycja 1 i Rockbridge Bezpieczna Inwestycja 3. Zdecydowało o tym walne zgromadzenie akcjonariuszy Rockbridge TFI. Tomasz Stadnik, prezes towarzystwa, podkreśla, że formalna decyzja o likwidacji obu funduszy to element porządkowania oferty zaplanowany już kilka miesięcy temu. Zwraca uwagę, że FIZ-y powstały w latach 2004 oraz 2005 i ich formuła obecnie się wyczerpała.

Za: Puls Biznesu nr 176 (2018-09-13), Kamil Kosiński, Rockbridge likwiduje dwa FIZ-y

Fundusze muszą sprzedawać akcje. Okazja do zakupu
Fundusze będące pod presją płynności musiały pozbywać się akcji wielu spółek. Zdaniem analityków, niektóre z nich zostały zbyt mocno przecenione i pod względem fundamentalnym obecne wyceny mogą być atrakcyjne. W dzisiejszym „Parkiecie” przeczytamy analizę kilku takich przedsiębiorstw.

Za: Parkiet nr 207 (2018-09-13), Maciej Rudke, Przymusowa sprzedaż rodzi okazje

GPW wcale nie odstaje od reszty
Jeśli porównać tegoroczną bessę na warszawskiej giełdzie z niebotycznymi poziomami amerykańskich indeksów, można odnieść wrażenie, że sytuacja na GPW jest zupełnie oderwana od globalnych trendów. Okazuje się jednak, że nie jesteśmy jedyni. Paradoksalnie to amerykański rynek akcji wydaje się... odosobniony w biciu rekordów.
 
Za: Parkiet nr 206 (2018-09-12), s. P15, Tomasz Hońdo, USA kontra reszta świata

/wk

 
 

TAGI:

aktywa TFIAltus TFIGetbackKNFprzegląd prasyTrigon TFI

Popularne

Zobacz także

↑ na górę