Przegląd prasy

08.08.2018 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie przeczytamy m. in. o możliwych zmianach nazw funduszy, bardziej optymistycznych nastrojach inwestorów oraz propozycji kuratora GetBacku dla obligatariuszy

Fundusze będą zmieniały nazwy
21 lipca weszło w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego dotyczące funduszy rynku pieniężnego. Komisja Nadzoru Finansowego we wtorkowym komunikacie zwraca uwagę, że od tego dnia nie jest możliwe używanie w nazwie funduszy określeń, które są typowe dla funduszy rynku pieniężnego, jeśli w myśl art. 178 ustawy nimi nie są. Wymogów określonych we wspomnianym artykule nie spełnia zdecydowana większość produktów i konieczna jest zmiana ich nazw. Jeśli TFI zdecydują się prowadzić fundusze pod dotychczasowymi nazwami, muszą dostosować ich działalność do przepisów do 21 stycznia 2019 r.
 
Za: Parkiet nr 177 (2018-08-08), s. 8, Wieści z rynku | TFI będą musiały zmienić nazwy wielu funduszy
 
Zmiany nastrojów klientów funduszy
Z TFI płyną sygnały, że lipiec przyniósł uspokojenie wśród klientów, czemu sprzyjała korzystna sytuacja na giełdzie. Pomału mija też strach wywołany przez GetBack. Pozytywne nastroje odzwierciedlają dane o saldzie wpłat i umorzeń funduszy. – Fundusze z przeważającym udziałem akcji w portfelach odnotowały odpływy netto, ale ich skala była wyraźnie niższa niż w poprzednich miesiącach – zdradza Jan Morbiato z NN Investment Partners TFI.
 
Za: Parkiet nr 177 (2018-08-08), s. 8, Andrzej Pałasz, Rosnące indeksy giełdowe przemówiły do części klientów
 
Propozycja kuratora GetBacku dla obligatariuszy
Kamil Hajduk, kurator obligatariuszy GetBacku, chce, aby odzyskali oni ponad połowę kapitału gotówką w półrocznych ratach przez osiem lat. Zaledwie 1% miałyby otrzymać podmioty należące do grupy kapitałowej spółki. Propozycja kuratora jest o tyle istotna, że struktura wierzycieli GetBacku sprawia, że jego głos w praktyce przesądza o przyjęciu lub odrzuceniu jakichkolwiek propozycji układowych.
 
Za: Puls Biznesu nr 151 (2018-08-08), Kamil Kosiński, Kurator ma własną wizję układu GetBacku
 
Bank Pekao i Alior Bank nie połączą się
Banki Pekao i Alior Bank prowadziły negocjacje dotyczące możliwej współpracy (w tym połączenia) od października 2017 r. We wtorek obie instytucje wydały komunikaty o odstąpieniu od negocjacji w wyniku braku porozumienia co do warunków fuzji.
 
Za: gazeta.pl (2018-08-08), Mikołaj Fidziński, Pekao i Alior Bank nie połączą się. Negocjacje między bankami zakończone fiaskiem

/wka

TAGI:

Alior Bankfundusze gotówkowe i pieniężne PLN uniwersalneGetbackPekao przegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę