Przegląd prasy

11.07.2018 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie przeczytamy podsumowanie czerwcowego bilansu sprzedaży w funduszach inwestycyjnych oraz poznamy treść listów byłego prezesa GetBacku do premiera i przewodniczącego KNF

Trudny miesiąc funduszy obligacji korporacyjnych
Fundusze obligacji korporacyjnych mają za sobą kolejny trudny miesiąc pod względem sprzedaży. Odpływy kapitału z tej grupy utrzymują się od marca, kiedy do publicznej opinii zaczęła przebijać się sprawa GetBacku. – Na świecie zauważalne jest ochłodzenie nastrojów, jeśli chodzi o obligacje korporacyjne. Solidne spółki na rynkach dojrzałych mają wysoką rentowność, bo w ostatnim czasie ceny ich papierów spadły. I nie mówimy tu papierach typu high yield, tylko dobrych, stabilnych przedsiębiorstw – ­­zauważa Dariusz Sałata, dyrektor sprzedaży OPTI TFI.

Za: Parkiet nr 153 (2018-07-11), s. 8, Andrzej Pałasz, Odpływy z funduszy obligacji korporacyjnych przyspieszyły
 
Fundusze gotówkowe i pieniężne w dobrej formie
Czerwiec, podobnie jak poprzednie miesiące, okazał się udany dla funduszy gotówkowych i pieniężnych. Klienci wpłacili do rozwiązań z tej grupy ponad +1 mld zł netto. Średnia stopa zwrotu dla tych funduszy od początku roku (na koniec czerwca) wyniosła  +0,8%. Znalazło się jednak kilka rozwiązań, które odnotowały stratę.

Za: Parkiet nr 153 (2018-07-11), s. 8, paan, Fundusze gotówkowe | Znów dobry miesiąc pod względem sprzedaży

Listy byłego prezesa GetBacku
Dziennikowi Gazecie Prawnej udało się dotrzeć do treści listów, które były prezes GetBacku Konrad Kąkolewski wysłał do premiera oraz przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. W listach określone są oczekiwania Kąkolewskiego co do działań mających na celu ratowanie spółki.

Za: Dziennik Gazeta Prawna nr 133 (2018-05-11), Bartek Godusławski, Były prezes GetBacku straszył PiS aferą

/wka

TAGI:

fundusze gotówkowe i pieniężne PLN uniwersalneGetbackobligacje korporacyjneOpti TFIprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę