Przegląd prasy

09.07.2018 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie przeczytamy o zmianach kadrowych w Pekao TFI i Mount TFI oraz krokach, jakie planuje podjąć KNF, by zwiększyć bezpieczeństwo inwestorów

Pekao TFI ma nowego prezesa
5 lipca br. do zespołu Pekao TFI ponownie dołączył Adam Jenkins, zajmując posadę prezesa. W latach 2012-2013 jego zadaniem w towarzystwie było wprowadzenie nowoczesnych standardów i poprawienie wyników funduszy akcyjnych. – W ścisłej współpracy z Bankiem Pekao będziemy sukcesywnie i dynamicznie rozwijać ofertę produktów inwestycyjnych Pekao TFI. Chciałbym jeszcze bardziej wykorzystać potencjał TFI w budowaniu bliższych relacji z Bankiem Pekao, zarówno w segmencie bankowości prywatnej, detalicznym, jak i dla klientów instytucjonalnych. Wychodząc naprzeciw coraz bardziej wyrafinowanym oczekiwaniom naszych wspólnych klientów, rozbudowana oferta Pekao TFI, dzięki stosownej modernizacji i aktualizacji, będzie jeszcze lepiej dostosowana do ich potrzeb. Naszym wspólnym celem jest osiąganie dobrych wyników inwestycyjnych niezależnie od panującej koniunktury rynkowej – mówi Jenkins.
 
Za: Puls Biznesu nr 129 (2018-07-09), Kamil Zatoński, Pekao TFI ma nowego prezesa
 
Michał Sapota w zarządzie Mount TFI
Z początkiem lipca br. do zarządu Mount TFI dołączył Michał Sapota. – Będę wspierał Mount TFI w przygotowywaniu, organizowaniu i oferowaniu inwestorom funduszy, opartych o szeroko pojęte aktywa nieruchomościowe. Od lat twierdzę, że optymalne funkcjonowanie branży nieruchomościowej musi być ściśle skorelowane z sektorem finansowym – tłumaczy. Celem Sapoty jest także podwojenie aktywów towarzystwa, które dziś przekraczają pół miliarda złotych.
 
Za: Puls Biznesu nr 129 (2018-07-09), Anna Gołasa, Michał Sapota chce zdobywać szczyty
 
KNF planuje wprowadzenie nowych regulacji
Komisja Nadzoru Finansowego postuluje wprowadzenie nowych regulacji, które mogą  dotyczyć audytorów, maklerów, bankierów, rzeczoznawców majątkowych, szefów TFI, a być może także zarządzających aktywami. Jest to wynik zachwiania zaufania do rynku po sprawie GetBacku. - W Urzędzie KNF zidentyfikowaliśmy cele i przygotowaliśmy propozycje rozwiązań, które warto rozważyć w kontekście przygotowywanej strategii. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo i ochronę inwestorów lokujących pieniądze na rynku kapitałowym - komentuje Marcin Pachucki, zastępca przewodniczącego KNF.
 
Za: Puls Biznesu nr 129 (2018-07-09), Kamil Zatoński, UKNF: po GetBacku potrzebne są nowe regulacje
 
Okazje inwestycyjne na drugie półrocze
W dzisiejszym Parkiecie przeczytamy opinie ekspertów na temat tego, gdzie można szukać okazji inwestycyjnych w drugim półroczu. Wielu z nich jako szansę zarobku wskazuje fundusze małych i średnich spółek, które aktualnie są bardzo tanie.
 
Za: Parkiet nr 151 (2018-07-09), s. 9,  Andrzej Pałasz, Szczęśliwa 13 na resztę roku

/wka

TAGI:

Adam JenkinsKNFMount TFIPekao TFIprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę