Przegląd prasy

06.07.2018 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie przeczytamy o stratach funduszy emerytalnych oraz o nowych ustaleniach dotyczących spłaty zadłużenia GetBacku

Czerwcowe straty OFE
Wszystkie otwarte fundusze emerytalne zakończyły czerwiec pod kreską. Średnia miesięczna strata OFE wyniosła -2,4%. W efekcie ujemny wynik w horyzoncie rocznym powiększył się do -6,9%.
 
Za: Puls Biznesu nr 128 (2018-07-06), Kamil Zatoński, OFE brną w straty
 
Ustalenia dotyczące spłaty zobowiązań GetBacku
W środę 4 lipca br. odbyło się pierwsze posiedzenie rady wierzycieli GetBacku. Zaproszone na nie władze spółki przedstawiły proponowany harmonogram postępowania. Wierzycieli poinformowano także, że odzyskanie 65% zainwestowanego przez nich kapitału może okazać się bardzo trudne. Przedstawiciele spółki deklarują jednak, że zadbają o interesy mniejszych inwestorów. – Myślimy o zróżnicowaniu skali spłaty naszych zobowiązań. Te wobec osób fizycznych, nieprzekraczające 50 tys. zł, byłby spłacone w pełni. Dopiero powyżej tej kwoty nastąpiłaby redukcja – przyznaje Przemysław Dąbrowski, prezes GetBacku.
  
Za: Puls Biznesu nr 128 (2018-07-06), Kamil Kosiński, GetBack szykuje zmianę warunków układu
 
Czerwiec trudnym miesiącem dla inwestorów
Czerwiec, mimo mocnego startu, ostatecznie okazał się być trudnym miesiącem dla inwestorów. Straty ponieśli zarówno ci lokujący kapitał w akcje, jak i w rozwiązania bezpieczniejsze. Obawy inwestorów budzi przede wszystkim rozwój konfliktu między Stanami Zjednoczonymi a Chinami i Unią Europejską w sprawie ceł.
 
Za: Rzeczpospolita nr 155 (2018-07-06), s. 25, Na rynkach coraz więcej niepokoju

/wka

TAGI:

GetbackOFEprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę