Przegląd prasy

11.06.2018 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie przeczytamy o napływach środków do funduszy inwestycyjnych w maju oraz o konsolidacji w branży finansowej

Konsolidacje w branży finansowej
W miniony czwartek podano informację, że Esaliens TFI może zostać przejęte przez Altus TFI. Tomasz Jędrzejczyk, prezes pierwszego z towarzystw uważa, że w najbliższym roku konsolidacji na rynku będzie więcej. Takiego samego zdania jest Marek Rybiec, były prezes Skarbiec TFI, który dostrzega możliwość zaangażowania w przejęcia 3-4 towarzystw. Jako jedną z przyczyn konsolidacji TFI wskazuje się w zwiększoną liczbę fuzji i przejęć w sektorze bankowym. Banków jest zdecydowanie mniej i TFI muszą być dużo silniejsze, by z nimi negocjować.

Za: Puls Biznesu nr 109 (2018-06-11), Kamil Kosiński, Konsolidacja banków wymusza łączenie TFI
 
Napływ środków do funduszy w maju
Mimo mniej atrakcyjnych stóp zwrotu, w zeszłym miesiącu po raz kolejny grupa funduszy pieniężnych i gotówkowych cieszyła się największą popularnością wśród inwestorów. Odpływu środków doświadczyły fundusze akcji. Liderem pod względem wielkości sprzedaży pozostaje PKO TFI, które w maju pozyskało +556,4 mln zł netto. Najwięcej środków trafiło do PKO Skarbowego. Dla całego rynku maj był jednak nieco trudniejszym miesiącem, a tempo napływu kapitału wyhamowało.
 
Za: Parkiet nr 127 (2018-06-11), s. 6, Andrzej Pałasz, Najmniej ryzykowne fundusze wciąż przyciągają najwięcej środków
 
Nowa twarz w GetBack
Trudności spółki GetBack spowodowały szereg zmian w jej zarządzie i radzie nadzorczej. Jedną z nowych twarzy został Przemysław Schmidt, którego powołano do drugiego z ciał. To natomiast nałożyło się na jego pracę w Funduszu Inwestycji Samorządowych, który nadzorowany jest przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR). PFR wystosował do Schmidta pismo wzywające go do usunięcia ryzyka konfliktu interesów. W odpowiedzi 6 czerwca złożył on rezygnację z pełnionej w FIS funkcji.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna nr 109 (2018-06-11), Bartek Godusławski, PFR nie chce być kojarzony z GetBackiem

\wka

TAGI:

Altus TFIESALIENS TFIGetbackPFRPKO TFIprzegląd prasyprzejęciaSkarbiec TFI

Popularne

Zobacz także

↑ na górę