Przegląd prasy

09.03.2018 | Analizy Online
Przeglądając dzisiejszą prasę dowiemy się, które TFI rezygnuje z funduszu akcji tureckich oraz poznamy zdanie Union Investment na temat polskiego rynku nieruchomości

Kolejny fundusz akcji tureckich znika z rynku
Co prawda akcje nad Bosforem są tanie, jednak koszty związane z zabezpieczeniem walutowym są zbyt wysokie. W związku z tym z oferty polskich produktów inwestujących w aktywa tureckie znika kolejny fundusz – Caspar Akcji Tureckich. Ma on zakończyć działalność do końca kwietnia br. Jak mówi Tomasz Salus, prezes Caspar TFI, od dłuższego czasu zarząd otrzymywał komunikaty od zespołu inwestycyjnego, że rynek turecki nie będzie dobry dla klientów. – Dzieliliśmy się z nimi tą wiedzą i m.in. dlatego aktywa Caspar Akcji Tureckich stopniowo topniały. Część środków klienci przenieśli np. do Caspar Akcji Europejskich oraz Caspar Globalny – wyjaśnia.
 
Za: Parkiet nr 57 (2018-03-09), Andrzej Pałasz, s. 8, W tym roku trudno będzie zarobić na tureckim rynku
 
Polski rynek nieruchomości przyciąga zagranicznych inwestorów
Polski rynek nieruchomości handlowych, ex aequo z niemieckim, został uznany za najatrakcyjniejszy w skali Europy w badaniu inwestorów przeprowadzonym przez Union Investment. Dyrektor zarządzania inwestycjami w handlu detalicznym w Union Investment Real Estate Henrike Waldburg mówi, że w związku z trwałym wzrostem gospodarczym w Polsce w ostatnich latach spółka obserwuje ponadprzeciętną dynamikę sprzedaży detalicznej, co wyróżnia Polskę jako najbardziej dynamiczny europejski rynek w tej chwili. – Sądzimy, że wzrost gospodarczy i rosnąca siła nabywcza mają w Polsce bardzo solidne podstawy, co stwarza korzystne warunki dla inwestorów na rynku nieruchomości, także w długiej perspektywie – podkreśla.
 
Za: Rzeczpospolita nr 57 (2018-03-09), Adam Roguski, s. N1, Zagraniczne fundusze stawiają na polskie galerie

/kc

TAGI:

Caspar TFIfundusze akcji tureckichfundusze nieruchomościprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę