Przegląd prasy

09.02.2018 | Analizy Online
Przeglądając dzisiejszą prasę poznamy wstępne prognozy dotyczące styczniowego bilansu sprzedaży funduszy inwestycyjnych. Dowiemy się też co w najbliższym czasie czeka nas na rynku akcji

Fundusze dobrze zaczęły nowy rok
Powoli spływają dane o aktywach towarzystw w styczniu. Wyciągając wnioski na podstawie informacji publikowanych przez giełdowe TFI jeśli chodzi o sprzedaż pierwszy miesiąc 2018 r. był raczej  udany. Sporym zainteresowaniem cieszyły się fundusze akcji, w tym produkty oferowane przez Quercus TFI i Skarbiec TFI.

Za: Parkiet nr 33 (2018-02-09), Andrzej Pałasz, s. 11, Kapitał napływał do funduszy
Puls Biznesu nr 29 (2018-02-09), Kamil Zatoński, Mniejsi rosną

Koniec dreptania w górę – zmienność będzie większa
Zdaniem Konrada Białasa, głównego ekonomisty TMS Brokers, ostatnich spadków na giełdzie w USA nie należy wiązać z ewentualną zmianą oczekiwań dotyczących wzrostu gospodarczego czy zysków spółek. – Z danych makroekonomicznych napływały ostatnio same dobre informacje, takie jak wysokie odczyty PMI czy pozytywne zaskoczenia w dynamice PKB i silny rynek pracy w USA. To wszystko wskazuje, że gospodarka globalna pędzi i ma się dobrze. Sielanka z ostatnich miesięcy się skończyła, można liczyć się z tym, że zmienność na rynkach będzie większa, co nie oznacza, że będą same spadki. Pewnie sesje będą 1,5% raz w górę, raz w dół, ale trend wzrostowy powinien zostać zachowany dzięki silnej gospodarce. Indeksy giełdowe mogą zejść jeszcze 5-8% niżej, utworzy się podstawa do odbicia. Taka korekta byłaby naturalna po bardzo mocnym styczniu. Koniec dreptania w górę, zmienność będzie większa – wyjaśnia.
 
Za: Parkiet nr 33 (2018-02-09), Maciej Rudke, s. 2, Sielanka się skończyła, zmienność będzie większa 

/kc

TAGI:

fundusze akcjiPMIprzegląd prasyQuercus TFISkarbiec TFI

Popularne

Zobacz także

↑ na górę