Przegląd prasy

12.01.2018 | Analizy Online
Dziś w prasie czas podsumowań wyników napływów i aktywów funduszy inwestycyjnych. Poza tym, dowiemy się, jaki był 2017 rok dla jednego z giełdowych towarzystw

Rok Skarbca
Towarzystwo funduszy inwestycyjnych Skarbiec ma za sobą udany rok wypracowane wyniki plasują je w czołówce branżowych rankingów. O tym, które z funduszy giełdowego TFI spisały się najlepiej przeczytamy w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.
 
Za: Puls Biznesu nr 9 (2018-01-12), Karolina Wysota, Rok pełen rekordów TFI Skarbiec
 
Silny strumień napływów do funduszy
Na koniec 2017 r. wartość aktywów zgromadzonych w krajowych funduszach inwestycyjnych wyniosła blisko 279 mld zł. To 2,9 mld zł więcej niż na koniec listopada i o prawie 20 mld więcej niż na koniec 2016 r. Ten wzrost w ciągu ostatnich 12 miesięcy to w pierwszej kolejności zasługa wysokich napływów netto, w drugiej — dobrych wyników zarządzania.
 
Za: Puls Biznesu nr 9 (2018-01-12), Kamil Kosiński, Funduszom przybyło 20 mld zł
 
Jakie fundusze kochają polscy inwestorzy
Klienci detaliczni najchętniej lokowali oszczędności w fundusze inwestycyjne o ograniczonym ryzyku. Ale w grudniu ożywienie pojawiło się w funduszach małych i średnich spółek. W 2017 r. klienci do detalicznych funduszy inwestycyjnych wpłacili o ponad 17 mld zł więcej, niż wypłacili - wynika z szacunków Analiz Online. Jest to najlepszy wynik od 2007 r.
 
Za: Parkiet nr 9 (2018-01-12), Andrzej Pałasz, Inwestorzy woleli w zeszłym roku stronić od ryzyka
Rzeczpospolita nr 9 (2018-01-12), Andrzej Pałasz, Fundusze, które w ubiegłym roku cieszyły się największą popularnością

Problemy klientów funduszu zamkniętego
Fundusz InMedica FIZ, który zainwestował ponad 8 mln zł w klinikę onkologiczną żony posła Andrzeja Sośnierza, nie ma dla inwestorów dobrych wieści - czytamy w serwisie Businessinsider. Podmiot zarządzający funduszem składa zawiadomienie do prokuratury.

Za: Businessinsider.com.pl (2018-01-12), Jagoda Fryc, Fundusz donosi do prokuratury na żonę posła PiS. Inwestorzy tracą pieniądze

/wk

TAGI:

przegląd prasysaldo wpłat i wypłatSkarbiec TFIwartość i struktura aktywów

Popularne

Zobacz także

↑ na górę