Przegląd prasy

11.01.2018 | Analizy Online
Dziś w prasie o polityce płacowej TFI, stopach procentowych i miejscu dla Murapolu w portfelach funduszy inwestycyjnych

Polityka płacowa TFI jak regulamin wynagradzania
Ustawa z dnia 31 marca 2016 r. o zmianie ustawy o funduszach inwestycyjnych oraz kilku innych ustaw (Dz.U. poz. 615) z dniem 4 czerwca 2016 r. nałożyła na TFI obowiązek opracowania i wdrożenia polityk wynagrodzeń, odnoszących się do pracowników, których praca ma istotne znaczenie w kontekście ryzyka inwestycyjnego. Opracowanie polityki dostosowanej do wymogów zawartych w przepisach nie sprawia problemu, jednak ten pojawia się, kiedy następują próby jej wdrożenia – wymaga to uwzględnienia przepisów prawa pracy. W dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej przeczytamy wnikliwą analizę tej kwestii przygotowaną przez Adriana Prusika, radcę prawnego w Kancelarii Wojewódka i Wspólnicy Sp. k.
 
Za: „Dziennik Gazeta Prawna” nr 8 (2018-01-11), Adrian Prusik radca prawny, Wojewódka i Wspólnicy Sp. k., Polityka płacowa TFI jak regulamin wynagradzania

RPP pozostawiła stopy na niezmienionym poziomie
Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50 proc. w skali rocznej. Do końca 2018 r. stopy proc. prawdopodobnie nie ulegną zmianie - powiedział prezes NBP Adam Glapiński. Według Rady w horyzoncie projekcji inflacja utrzyma się w pobliżu celu inflacyjnego. W nadchodzących kwartałach powinna też utrzymać się korzystna koniunktura w polskiej gospodarce, choć dynamika PKB prawdopodobnie będzie niższa niż w II poł. 2017 r. W 2018 r. może wynieść poniżej 4%, w okolicy 3,5%. Wzrost PKB między 3 a 4 proc. nie powinien powodować napięć w polskiej gospodarce i "nie niepokoi" banku centralnego - powiedział na konferencji prasowej po posiedzeniu Adam Glapiński. Dysparytet stóp proc. w Polsce i krajach rozwiniętych nie może być "radyklanie wyższy" niż obecnie, a nieodpowiedzialne zachowanie RPP mogłoby doprowadzić do zbyt dużego umocnienia złotego i rozregulowania rynku walutowego i długu - ocenił prezes NBP.
 
Za: PAP Broker (2018-01-11), Skrót wiadomości – środa, 10 stycznia

Murapol idzie na całość
Jeśli w wyniku wezwania na akcje Robyg zniknie z rynku giełdowego, w portfelach funduszy inwestycyjnych pojawi się miejsce na walory nowego dewelopera. Okazje tą może wykorzystać Murapol, który od jakiegoś czasu przymierza się do debiutu na GPW. Lider sprzedaży mieszkań z 2016 r. ma za sobą kolejny rekordowy rok - zakontraktował 3605 lokali wobec 3042 przed rokiem. Dalszemu rozwojowi dewelopera sprzyjał będzie bank ziemi o wartości 710 mln zł.

Za: „Puls Biznesu" nr 8 (2018-01-11), Anna Gołasa, Murapol idzie na całość

Ipopema TFI złożyła wniosek o przejęcie kontroli nad Rezydent FIZAN
Ipopema TFI złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Rezydent Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych. Fundusz ten był utworzony i zarządzany przez Fincrea TFI - poinformował UOKiK na swojej stronie internetowej.
 
Za: PAP Broker (2018-01-11), Skrót wiadomości – środa, 10 stycznia

/jj

TAGI:

przegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę