Przegląd prasy

07.12.2017 | Analizy Online
Dziś w prasie o prognozach dla małych spółek oraz preferencje inwestycyjne najbogatszych Polaków. Przeczytamy również o problemach kliniki, w którą zainwestował pewien fundusz zamknięty

Zyski rosną - małe spółki wracają na właściwe tory?
W trzecim kwartale mediana dynamiki zysku operacyjnego dla spółek z warszawskiej giełdy wyniosła +7%, wobec -1% w drugim kwartale. Według Tomasza Manowca, zarządzającego funduszami w Noble Funds TFI powrót wyższej dynamiki zysków może oznaczać zakończenie relatywnej słabości segmentu małych spółek.
 
Za: Puls Biznesu nr 234 (2017-12-07), Kamil Kosiński, Małe spółki zmieniają trend
 
Nieważne czy bogaty czy biedny – nieruchomości najlepszą inwestycją
64% bogatych Polaków inwestuje lub inwestowało w nieruchomości, a kolejne 26% planuje to w przyszłości wynika z badania ankietowego, przeprowadzonego przez firmę KPMG na niemal 100 osobach, uznanych za majętnych dzięki temu, że zarabiają co najmniej 20 tys. zł brutto miesięcznie. W całej populacji nie jest inaczej - mieszkania i w mniejszym stopniu inne nieruchomości uznawane są za najlepszy sposób na lokowanie pieniędzy. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.
 
Za: Puls Biznesu nr 234 (2017-12-07), Kamil Zatoński, W co inwestują najbogatsi Polacy
 
Problemy kliniki, problemy klientów funduszu zamkniętego
Kilkuletnia batalia sądowa czeka uczestników funduszu InMedica FIZ, który zainwestował ponad 8 mln zł w prywatne Centrum Medyczne "Małgorzata" (CMM), podaje „Businessinsider”. To klinika onkologiczna stworzona przez żonę Andrzeja Sośnierza (dziś posła PiS, w przeszłości również członka PO), która bankrutuje. Tymczasem inwestorzy nie mogą odzyskać pieniędzy. W tle przewijają się oskarżenia o niegospodarność i łamanie regulacji ustawowych.
 
Za: Businessinsider.com.pl (2017-12-01), Jagoda Fryc, Bankrutuje klinika onkologiczna żony posła PiS. Inwestorzy nie mogą odzyskać pieniędzy

/wk

TAGI:

fundusze zamkniętemałe i średnie spółkiprzegląd prasy

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Popularne

przeczytaj nasze analizy i raporty

↑ na górę