Przegląd prasy

10.08.2017 | Analizy Online
Dziś w prasie o wynikach giełdowych towarzystw, a także o ofercie banków związanej z produktami strukturyzowanymi

Quercus czeka na odbicie w sektorze MiŚS
W 3 miesiące kurs Quercus TFI spadł o -9%. To jedna z tych spółek, która ciąży na notowaniach sWIG80. Od połowy maja stracił on niemal 5 proc. wartości. Sebastian Buczek, zarządzający towarzystwem, którego aktywa systematycznie zbliżają się do bariery 5 mld zł, nie ukrywa, że spora część akcyjnego portfela Quercusa zaangażowana jest właśnie w małe i średnie spółki. Tym tłumaczy dość przeciętne wyniki funduszy w pierwszym półroczu, ale zastrzega, że wciąż wierzy, że karta się odwróci.

Za: Puls Biznesu  nr 152 (2017-08-10), Kamil Zatoński, Quercus wierzy w maluchy i średniaki

Finanse giełdowych TFI poprawiają się
Kurs spada, ale zyski rosną. Nie tylko w Quercus TFI, ale i w drugim giełdowym towarzystwie –Altus. Quercus w pierwszym półroczu osiągnął niecałe 15 mln zł zysku netto, a to o +29% lepiej niż przed rokiem. Drugi z kolei wypracował 46 mln zł – o +34% więcej niż rok wcześniej. Więcej w dzisiejszym „Parkiecie”.

Za: Parkiet nr 179 (2017-08-10), s.9, Jan Morbiato, Giełdowe TFI poprawiły wyniki

Przegląd oferty produtków strukturyzowanych
O produtkach strukturyzowanych dostępnych w ofertach kilku banków przeczytamy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”. Wiele z nich oparta jest na zagranicznych funduszach indeksowych. Dostępne są również lokaty o podwyższonym oprocentowaniu. Warunek jest jeden – trzeba równocześnie zainwestować w fundusze z oferty krajowych TFI.

Za: Rzeczpospolita nr 185 (2017-08-10), s. G1, Ewa Bednarz, Lokaty mają wielu konkurentów

Czyj czas na giełdzie?
Prezes Quercus TFI, uważa, że w najbliższych miesiącach może utrzymać się przewaga dużych spółek nad średnimi i małymi. Ta tendencja może zacząć zmieniać się pod koniec roku. Przewaga pozytywów dotyczących dużych spółek zacznie się wówczas wyczerpywać. Może okazać się, że w 2018 r. powrócimy do długoterminowego trendu, czyli lepszych notowań kursów akcji spółek z mWIG40 i sWIG80.

Za: Rzeczpospolita nr 185 (2017-08-10), s. G1, Przemysław Sałek, Dobry czas dla spółek z WIG20

/wk

TAGI:

przegląd prasyQuercus TFISebastian Buczek

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Popularne

przeczytaj nasze analizy i raporty

13.07.2018
↑ na górę