Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

31.07.2017 | analizy.pl
Przeglądając dzisiejszą prasę dowiemy się jak w Polsce sprzedają sie ETF-y oraz dlaczego w sektorze finansowym na wysokich stanowiskach jest tak mało kobiet

Coraz chętniej lokujemy kapitał w ETF-y
Choć ETF-y notowane na warszawskiej GPW nie cieszą się dużą popularnością, polscy inwestorzy chętnie lokują kapitał w ich zagraniczne odpowiedniki. W DM BOŚ udział obrotów funduszy ETF w obrotach instrumentami na giełdach zagranicznych wynosi ok. 30%, a w DM mBanku w pierwszym półroczu 2017 r. produkty te odpowiadały za blisko połowię sprzedaży produktów dotyczącej rynków zagranicznych.  
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna nr 145 (2017-07-31), Małgorzata Kwiatkowska, Moda na ETF dociera do Polski

W finansach kobiety to wciąż mniejszość
Im wyższe stanowisko, tym mniej kobiet. Świat finansów i inwestycji od lat kojarzony był głównie z mężczyznami. Jak mówi Anna Pałejko, prawniczka w Quercus TFI, pełnienie wysokich stanowisk wymaga więcej wyrzeczeń. – Dlatego też w wyścigu o wyższe stołki kobiety mają po prostu ciężej i odpowiednio mniej z nich jest w stanie dotrzeć wysoko – wyjaśnia.

Za: Rzeczpospolita nr 176 (2017-07-31), Magda Dubrawska, s. F1, Kobiety w świecie finansów
 
Inwestycje w obligacje korporacyjne nie są łatwe
Lokowanie kapitału w obligacje korporacyjne o krótkim terminie wykupu to propozycja raczej dla inwestorów, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku i chcieliby przetestować jego możliwości, nie licząc na duże profity. Rentowności tych papierów nie są bowiem zazwyczaj wysokie. Wyższy zysk można osiągnąć inwestując w krótkoterminowe papiery przy użyciu indywidualnych kont emerytalnych w formie rachunku maklerskiego. Wówczas odpada konieczność zapłacenia podatku od zysków od odsetek i rentowność inwestycji będzie w takim przypadku znacznie wyższa. Pomaga także znalezienie biura maklerskiego, które pobiera niższą prowizję od inwestycji w obligacje.
 
Za: Parkiet nr 170 (2017-07-31), Emil Szweda, s. 5, Zapadające obligacje niosą ujemną rentowność 
 
Warto stawiać na surowce rolne
Zdaniem ekspertów w sierpniu warto stawiać na surowce rolne, w tym przede wszystkim kawę. Jak podkreśla Mateusz Namysł, analityk w Raiffeisen Polbank, z technicznego punktu widzenia ceny surowca wyłamały się w lipcu z tendencji spadkowej trwającej od listopada ubiegłego roku, co stwarza szansę na kontynuację zwyżek w najbliższym czasie. – Notowania wspiera również potencjalnie mniejsza od oczekiwań podaż z Brazylii – dodaje.
 
Za: Puls Biznesu nr 144 (2017-07-31), Marek Wierciszewski, Płody rolne błysną wśród surowców
 
/kc

TAGI:

ETFfundusze surowcoweGPWIKEprzegląd prasyrynek surowcowy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę