Przegląd prasy

17.07.2017 | Analizy Online
Dziś w prasie przeczytamy o poszerzeniu oferty funduszy przez jedno z towarzystw, a także o rozczarowujących napływach do produktów akcyjnych

Esaliens TFI poszerza ofertę
Po zmianie nazwy Esaliens TFI wychodzi na szerokie wody. Towarzystwo znane było przede wszystkim z funduszy o tradycyjnych strategiach inwestycyjnych oraz programów systematycznego oszczędzania. Teraz jednak zaproponuje klientom również bardziej wysublimowane strategie. Pierwsza z nich to fundusz absolutnej stopy zwrotu – Esaliens Makrostrategii Papierów Dłużnych. Planowane są również rozwiązania absolute return oparte na akcjach i surowcach.

Za: Parkiet nr 158 (2017-07-17), s. 6, Jan Morbiato, Esaliens TFI wypływa na szerokie wody

Klienci nie patrzą w kierunku funduszy akcyjnych
Maciej Marcinowski, analityk Trigon Domu Maklerskiego, nie ma wątpliwości, że napływy do funduszy akcyjnych ponownie rozczarowały. W czerwcu pomimo wzrostu WIG o +1,5% z funduszy akcji polskich odpłynęło według jego obliczeń -85 mln zł. Według szacunków eksperta, TFI w czerwcu stały po stronie sprzedających na GPW, upłynniając akcje za około 66 mln zł.

Za: Puls Biznesu nr 134 (2017-07-17), Kamil Zatoński, Napływy do akcyjnych rozczarowują

Fundusze obligacji skarbowych zarobiły mniej niż detaliczne papiery skarbowe
Detaliczne obligacje skarbowe dały lepsze stopy zwrotu niż fundusze, które zarządzają portfelami papierów skarbowych. I ten stan może się utrzymać. W pierwszym półroczu polskie obligacje skarbowe znowu drożały (ich rentowność spadała) na rynku międzybankowym, ale w skali 12 miesięcy były one wciąż tańsze (rentowność była wyższa) niż przed rokiem. To właśnie z tego powodu wyniki funduszy inwestycyjnych, które inwestują w obligacje skarbowe, były lepsze w I półroczu niż w okresie 12 miesięcy.

Za: Parkiet nr 158 (2017-07-17), s. 5, Emil Szweda, Czas dołączyć obligacje skarbowe do portfeli

Dekada zmian na polskiej giełdzie
Właśnie minęło dziesięć lat od ustanowienia przez WIG rekordu wszech czasów - niepobitego do tej pory. Przez ten długi czas wyceny polskich akcji stały się dużo rozsądniejsze, a spółki zwiększyły swą wartość. Gospodarka urosła o ponad 1/3 w ujęciu realnym, podniosły się płace, eksport rósł szybciej niż import, napływały fundusze unijne. Ale są też negatywne tendencje. Więcej w dzisiejszym „Parkiecie”.

Za: Parkiet nr 158 (2017-07-17), s. A1, Tomasz Hońdo, Jak zmieniła się giełda i polska gospodarka przez ostatnie dziesięć lat

Amerykański rynek medyczny w zasięgu ręki dzięki ETF-om
SPDR S&P Biotech jest funduszem inwestującym w spółki biotechnologiczne i farmaceutyczne na różnym etapie komercjalizacji swoich produktów. Bioshares Biotechnology Clinical Trails Fund ma podobny charakter. Bioshares Biotechnology Products oferuje natomiast ekspozycję na spółki mające już zakończone wszystkie fazy rejestracji leków w FDA. Czwarta opcja to iShares Nasdaq Biotechnology. Jest to najstarszy ETF specjalizujący się w spółkach biotechnologicznych. Więcej o możliwościach inwestowania w amerykański rynek medyczny w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

Za: Puls Biznesu nr 134 (2017-07-17), Kamil Kosiński, ETF rozwadniają ryzyko inwestycji w brastery

Płynny portfel inwestycyjny. Dosłownie
Dobrze wybierać płynne aktywa. Whisky na przykład zdrożała od 2010 r. ponad dwa razy mocniej niż złoto. Inwestorom na tym rynku może się przelewać dosłownie i w przenośni, bo przez ostatnie 8 lat whisky zwiększyła wartość o około +143%, podczas gdy złoto popisało się wynikiem +48%, a srebro +55%, według danych Bloomberga.

Za: Puls Biznesu nr 134 (2017-07-17), Weronika Kosmala, Zamień sztabki na szkocką

/wk

TAGI:

ESALIENS TFIETFfundusze akcji polskichinwestycje alternatywneprzegląd prasy

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

Popularne

przeczytaj nasze analizy i raporty

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę