Przegląd prasy

14.07.2017 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie przeczytamy o nowych preferencjach inwestycyjnych klientów funduszy oraz prognozach dla giełdy amerykańskiej

Zmiana kierunku inwestycyjnego
Tylko z dziesięciu funduszy inwestycyjnych klienci TFI wypłacili -3 mld zł netto w I półroczu. Wśród dziesięciu funduszy detalicznych, z których klienci TFI wycofują w tym roku najwięcej kapitału, siedem to portfele instrumentów dłużnych. Ich uczestnicy przerzucają oszczędności z funduszy dłużnych opartych na obligacjach skarbowych do funduszy z obligacjami korporacyjnymi. Sporo funduszy stawiło również czoła odpływom niezwiązanym ze strategią inwestycyjną – z czterech produktów TFI PZU odpłynęło -1,9 mld zł netto.

Za: Rzeczpospolita nr 162 (2017-07-14), s.B-8, Jan Morbiato, Co wybierają inwestorzy zamiast obligacji
Za: Parkiet nr 156 (2017-07-14), s.10, Jan Morbiato, Ucieczka od instrumentów dłużnych

Zapowiedź hossy na giełdzie amerykańskiej
W rozmowie dla ParkietTV Marcin Bogusz, zarządzający funduszem ALFA FIZ w Agio Funds TFI wskazuje na możliwość kontynuacji hossy na rynku amerykańskim. - Wzrost gospodarczy utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie, amerykańska gospodarka rozwija się, spółki mają cały czas dostęp do względnie taniego finansowania, w związku z tym koszt finansowania nie wpływa istotnie na ich wyniki. Jeśli cykl podwyżek stóp procentowych będzie bardziej rozłożony w czasie, to jest to dobry sygnał dla giełdy. – podkreśla zarządzający.
 
Za: Parkiet nr 156 (2017-07-14), s. 2, Dariusz Wieczorek, Marcin Bogusz, Hossa na rynku może być kontynuowana


/os

TAGI:

AgioFunds TFIMarcin Boguszobligacjeprzegląd prasyTFI PZU

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

przeczytaj nasze analizy i raporty

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę