Przegląd prasy

18.05.2017 | Analizy Online
Przeglądając dzisiejszą prasę dowiemy się, co eksperci sądza na temat perspektyw dla polskiego rynku akcji oraz poznamy metody ułatwiające wybór funduszy inwestycyjnych

Zagraniczni inwestorzy wciąż wierzą w polską giełdę
Zdaniem Szymona Juszczyka, zarządzającego w RDM Wealth Management, wyhamowanie wzrostów na warszawskiej GPW to tylko przystanek w hossie. – Od początku tego miesiąca nasz rynek rzeczywiście słabiej się zachowuje, ale zauważmy, że przy wyraźnie niższych obrotach niż wcześniej. Wniosek? Duży, globalny kapitał nie rzucił się do realizacji zysków z hossy na GPW, i to mimo że dała ona już zarobić ok. 40 proc., uwzględniając tylko duże spółki – mówi.
 
Za: Parkiet nr 110 (2017-05-18), Jan Morbiato, s. 2, To tylko przystanek w hossie
 
Akcje europejskie biją rekordy
Jeszcze niedawno analitycy polecali inwestycje w akcje europejskie. Głównym atutem papierów notowanych na giełdach Starego Kontynentu miała być niska wycena. Dziś sytuacja jest już zupełnie inna - akcje europejskie są najdroższe od roku względem akcji z całego świata.
 
Za: Puls Biznesu nr 94 (2017-05-18), Justyna Dąbrowska, Europejskie akcje na pierwszym planie
 
Inwestując warto spojrzeć na rating funduszu
Dla tych, którzy przedzierają się przez szeroką ofertę funduszy inwestycyjnych dobrą podpowiedzią może być Rating Analiz Online. Zarządzający, którzy w ofercie mają najwięcej pozytywnie ocenionych funduszy, są długodystansowcami. Zależy im na regularnym osiąganiu dobrych stóp zwrotu w długim terminie. Najwięcej funduszy inwestycyjnych wysoko ocenionych (cztery i pięć gwiazdek) mają w ofercie: Union Investment TFI (10 funduszy) oraz NN Investment Partners TFI i PKO TFI (po osiem).
 
Za: Rzeczpospolita nr 114 (2017-05-18), Jan Morbiato, s. G1, Ważna podpowiedź, z której rzadko korzystamy
 
Banki nie zachęcają klientów do inwestycji
Pieniądze odpływają z depozytów i napływają do funduszy inwestycyjnych. Jednak banki niewiele robią, żeby choć część środków zatrzymać na przykład dzięki promowaniu lokat z funduszami. Oferta tych produktów jest relatywnie uboga, a oferowane rozwiązania często obciążone są wieloma opłatami.
 
Za: Rzeczpospolita nr 114 (2017-05-18), Ewa Bednarz, s. G1, Wysokie odsetki, nieznany efekt inwestycji
Parkiet nr 110 (2017-05-18), Przemysław Szubański, s. 8,5 procent na lokacie? Tak, ale tylko z funduszem
Parkiet nr 110 (2017-05-18), Przemysław Szubański, s. 8, Polacy coraz częściej szukają alternatyw dla ofert banków
 
Duży udział akcji okazał się receptą na sukces 
Udział akcji w portfelu funduszu Skarbiec III Filar od kilku dobrych lat regularnie przekracza średnią dla funduszy stabilnego wzrostu. Choć strategia ta wydaje się dość ryzykowna -  zwiększa ryzyko strat w czasie bessy - w przypadku „Skarbca” okazała się być dobrym wyborem. Jest tak bowiem w ostatnich latach w czasie dobrej koniunktury giełdowej udawało się zgromadzić dużą nadwyżkę ponad średni wynik w grupie.
 
Za: Rzeczpospolita nr 114 (2017-05-18), Ewa Bednarz, s. G1, Wysokie odsetki, nieznany efekt inwestycji

/kc

TAGI:

fundusze akcji europejskichprzegląd prasySzymon Juszczyk

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

Popularne

przeczytaj nasze analizy i raporty

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę